Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal czy Lechia? Dla kogo Puchar Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych?

Polonia-Stal czy Lechia? Dla kogo Puchar Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych?

0

Do wyłonienia zwycięzcy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego pozostał już ten jeden, decydujący pojedynek. W wielkim finale czwartoligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica podejmą reprezentanta III ligi – Lechię Dzierżoniów. Spotkanie zaplanowano na środę, 11 kwietnia (godz. 17.00). Na kibiców, którzy nie będą w stanie pojawić się na obiekcie OSiR-u Świdnica, czekać będzie relacja LIVE. 

Obie drużyny zanotowały jak do tej pory po cztery wygrane. Świdniczanie rozpoczęli od zwycięstwa 9:0 z Czarnymi Wałbrzych (klasa A), a następnie rozprawili się 5:1 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych (klasa A), 4:0 z Karoliną Jaworzyna Śląska (IV liga) i 2:0 z Górnikiem Wałbrzych (IV liga). Lechiści rozpoczęli od wygranej 8:1 z Piławianką Piława Górna (klasa okręgowa). W kolejnych rundach ograli 6:1 Skałki Stolec (klasa okręgowa), 5:3 Nysę Kłodzko (IV liga) i 1:0 Orła Ząbkowice Śląskie (IV liga). Teraz czeka nas decydujący bój o triumf w Pucharze Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Tam czekają już ekipy Klubu Sportowego Polkowice (okręg legnicki), Sudetów Giebułtów (okręg jeleniogórski) i Sokoła Marcinkowice (okręg wrocławski). Tylko mistrz na szczeblu wojewódzkim awansuje do rozgrywek centralnych.

To już trzeci okręgowy finał Pucharu Polski dla piłkarzy Polonii-Stali Świdnica w ostatnich pięciu latach. Statystyki są dla nas korzystne. Przypomnijmy, że kiedy dochodziliśmy już do wielkiego finału, to sięgaliśmy w ostatnich latach po trofeum. W sezonie 2013/2014 pokonaliśmy w finale Orła Ząbkowice Śląskie 3:2, a rok później w sezonie 2014/2015 ograliśmy Bielawiankę Bielawa 2:0. Tym razem czekają nas jednak małe zmiany. Zmierzymy się z wyżej notowanym rywalem i dlatego też zgodnie z regulaminem rozgrywek zagramy na własnym boisku. Cztery lata temu mecz z Orłem rozegraliśmy w Ząbkowicach Śląskich, z Bielawą zwyciężyliśmy z kolei na neutralnym stadionie w Dzierżoniowie.

FOTO: Zwycięskie drużyny Polonii-Stali Świdnica z sezonów 2013/2014 i 2014/2015. 

W środę, 11 kwietnia czeka nas z pewnością trudne zadanie. Lechia Dzierżoniów bardzo dobrze spisuje się na boiskach III ligi, zajmując obecnie wysoką, siódmą lokatę. Goście z pewnością „ostrzą sobie zęby”, celując w zdobycie Pucharu Polski OZPN Wałbrzych. Jak wiemy puchary rządzą się jednak swoimi prawami i niekoniecznie górą musi być zespół z wyższej ligi. Najlepszy przykład mieliśmy dzisiaj, kiedy to czwartoligowy Sokół Marcinkowice pokonał w strefie wrocławskiej czołową ekipę III ligi – Ślęzę Wrocław. Miejmy nadzieję, że jutro będzie podobnie.

Wielki finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Lechią Dzierżoniów odbędzie się w środę, 11 kwietnia. Początek meczu na boisku bocznym Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano na godz. 17.00. Wstęp wolny – zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się pojedynek. Portal Swidnica24.pl przeprowadzi ponadto tekstową relację live z tego meczu. Kibicujemy świdnickim piłkarzom!