Strona główna 0_Slider Pociągiem do Skalnego Miasta: w weekend ruszają połączenia

Pociągiem do Skalnego Miasta: w weekend ruszają połączenia

0

Tuż za polską granicą znajduje się kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Malownicze krajobrazy, wraz z licznymi ścieżkami turystycznymi i wspinaczkowymi nieustanne przyciągają odwiedzających do czeskiego Skalnego Miasta. Do tej pory jedynym wygodnym sposobem na dotarcie do rezerwatu była podróż autem. Od najbliższego weekendu do dyspozycji turystów będzie także połączenie kolejowe.

fot. Jan Mehlich/CC BY-SA

28 kwietnia wystartuje nowa linia Kolei Dolnośląskich, łącząca Wrocław z miejscowościami Teplice nad Metují oraz Adršpach. W drodze do Czech, szynobus jeżdżący na trasie D28 zatrzyma się także na stacjach kolejowych leżących na terenie powiatu świdnickiego: w Imbramowicach, Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach.

To kolejny bardzo atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać nasz region i najbliższe okolice. Stawiamy na stały rozwój Kolei Dolnośląskich, zarówno pod względem nowoczesnego taboru jak i codziennej oferty. Podróż z Wrocławia Głównego do Adrspach potrwa niecałe 3 godziny i będzie możliwa w weekendy oraz święta. To doskonała alternatywa dla lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Według obecnie obowiązującego rozkładu jazdy, kursy pilotażowo uruchomionego połączenia będą realizowane w weekendy od 28 kwietnia do co najmniej 9 czerwca. Szynobusy na linii D28 pojadą też 1, 3 oraz 31 maja.

Odjazdy bezpośredniego pociągu w kierunku Czech: z Żarowa o godzinie 6.17, z Jaworzyny Śląskiej o 6.41, ze Świebodzic o 6.49. Powrót bezpośrednim pociągiem w godzinach 20.44 (Świebodzice), 20.52 (Jaworzyna), 20.57 (Żarów).

Ile będzie kosztować podróż do Skalnego Miasta? Za przejazd w jedną stronę z Żarowa do Adršpachu trzeba będzie zapłacić 17 złotych, z Jaworzyny Śląskiej – 15 złotych, zaś ze Świebodzic – 14 złotych. Z 50% zniżki mogą skorzystać dzieci do lat 15, natomiast dzieci do lat 6 mogą jechać bezpłatnie.

Cennik oraz szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie Kolei Dolnośląskich.

/mn/

zdjęcia próbnego przejazdu do Adršpachu fot. Koleje Dolnośląskie

Poprzedni artykułIluminacja nowej fontanny w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMatematyczne zmagania w świdnickiej „jedynce”