Strona główna 0_Slider Niedziela z biegiem na orientację

Niedziela z biegiem na orientację [FOTO]

0

Lekki trening, a następnie zawody w biegu na orientację, które odbyły się dziś w Parku Młodzieżowym. Walka toczyła się w kategoriach senior, master i rodzinnej. Zakończona impreza była przetarciem przed Mistrzostwami Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie.

Na początku uczestnicy mogli wziąć udział w lekkim treningu, który przeprowadzili przedstawiciele Świdnickiej Grupy Biegowej. Około pięciokilometrowa przebieżka rozpoczęła się na parkingu przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Po godz. 10.00 rozpoczęły się zawody w biegu na orientację. Polegały one na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie można było wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy. Ostatecznie w kategorii senior najlepsi okazali się Anna Niekrasz i Wojciech Maruszewski. W klasyfikacji master triumfowali Anna Piła i Andrzej Góralski, a w kategorii rodzinnej na najwyższym stopniu podium znalazła się rodzina Witkowskich.

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu http://znajdzsiewlesie.pl/swidnica/ znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

Ten bieg można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września 2018 r. odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie. W ramach tego wydarzenia w Parku Centralnym zorganizowane będę otwarte mistrzostwa mieszkańców Świdnicy.

/FOTO: Artur Ciachowski/