Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzi świdniczanie trzeci na Dolnym Śląsku

Młodzi świdniczanie trzeci na Dolnym Śląsku

0

Po brązowym medalu Licealiady wywalczonym przez zawodników Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, identyczne trofeum powędrowało na konto kolejnej świdnickiej szkoły. W rywalizacji szkół podstawowych w piłce ręcznej trzecie miejsce na Dolnym Śląsku zdobyła Szkoła Podstawowa nr 105!


Turniej finałowy z udziałem mistrzów stref wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej odbył się 10 kwietnia w Legnicy. Prowadzona przez trenera Krzysztofa Terebuna drużyna SP 105 nie miała szczęścia w losowaniu i w półfinale trafiła na szkołę z Legnicy (Gimnazjum nr 2), późniejszego triumfatora. W meczu o brązowy medal świdniczanie pokonali rywali z SP 1 Bolesławiec. Dodajmy, że srebro powędrowało na konto Gimnazjum nr 37 z Wrocławia. Drużynę piłkarzy ręcznych SP 105 tworzą zawodnicy trenujący na co dzień w ŚKPR-ze Świdnica. Nauczycielem jest Krzysztof Terebun. SP 105, a wcześniej Gimnazjum nr 3 współpracuje z ŚKPR-em od bardzo dawna, a od 2009 roku tworzy klasy z profilem piłki ręcznej.

Skład SP 105: Paweł Karpiński, Norbert Mirga – Jakub Kalousek, Bober, Aleksander Zelek, Jakub Stadnik, Kacper Kaczmarek, Aleksander Kuprin, Bartłomiej Gołembiowski, Miłosz Krawczyk, Krystian Nowakowski, Łukasz Szporko, Wiktor Szymanowski, Hubert Barcik, Mateusz Majczak, Szymon Miśkiewicz.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułCo dalej z dworcem Świdnica Przedmieście?
Następny artykułTakie porażki bolą najbardziej… [FOTO]