Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi piłkarze Gryfa Świdnica pojadą do Warszawy!

Młodzi piłkarze Gryfa Świdnica pojadą do Warszawy!

0

Wielki sukces odnotowali młodzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Świdnica. Prowadzona przez trenera Janusza Masnego drużyna (kategoria U-10) wygrała wojewódzki finał prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i pojedzie na ogólnopolski finał, który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dolnośląskie zawody odbyły się 17 kwietnia w Dzierżoniowie. Świdniczanie byli absolutnie bezkonkurencyjni. Wygrali komplet pięciu spotkań, strzelając rywalom aż 35 goli, a tracąc przy tym zaledwie 3 bramki. W kolejnych meczach Gryf pokonał zespoły ze Ścinawki (11:0), Strzelina (8:1), Bogatyni (7:1), Parasol Wrocław (3:1) i w finale Akademię Młodych Orłów Jelenia Góra 6:0!

Najtrudniejszy okazał się półfinał. Parasol to bardzo solidna drużyna. Mecz był bardzo zacięty. W pozostałych spotkaniach przewaga naszej drużyny była wyraźna. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy drużyny strzelili gola, najwięcej Nikodem Krakowiak – 13. To o jedną mniej od króla strzelców turnieju. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Hubert Charuży – opowiada trener Janusz Masny.

Teraz na młodych gryfiaków czeka wielka przygoda. Udział w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym to nie tylko wielkie sportowe wydarzenie, ale przede wszystkim niezwykła atrakcja. W trakcie turnieju uczestnicy finału zobaczą na żywo mecz Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Arką Gdynia.

Skład Gryfa Świdnica – kategoria U-10: Hubert Charuży, Nikodem Krakowiak, Sebastian Patyk, Damian Patyk, Patryk Podleśny, Jakub Kazimierski, Jakob Kosmala, Michał Haręza, Filip Łuczak, Szymon Pieńkowski. Trenerzy: Janusz Masny, Marek Podleśny, Aleksander Walaś.

Poprzedni artykułPostawili się liderowi [FOTO]
Następny artykułŚwidniczanin oskarżony o milionową szkodę. Ruszył proces