Strona główna Kultura Literacka uczta z Mariolą Mackiewicz i Bożeną Pytel

Literacka uczta z Mariolą Mackiewicz i Bożeną Pytel

0

Tym razem gośćmi Świdnickiej Środy Literackiej będą Mariola Mackiewicz, nauczycielka j. polskiego w II LO, literatka, aktorka świdnickiej „Alchemii teatralnej” oraz Bożena Pytel, fotografka i animatorka kultury, żona biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Spotkanie ze świdniczankami, autorkami wspólnej publikacji zaplanowano 24 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Fotografii w Świdnicy.

Za stworzenie wyjątkowej publikacji Mariola Mackiewicz i Bożena Pytel otrzymały nagrodę prezydenta miasta Świdnica w listopadzie 2017 roku. – „Koniec świata zapachów, czyli przewrotna historia z węchem w roli głównej” to książka niebanalna edytorsko (wysmakowane fotografie), zajmująca od początku do końca, głęboka, humanistyczna, rzec by można sensualistyczna, to niczym mgnienie z zaświatów osnute mgłą zapachów unoszących się długo jeszcze po jej zamknięciu – ocenia powieść Maria Szymańska z II LO w Świdnicy.

To właśnie o tej niezwykłej książce będą mogli dowiedzieć się więcej uczestnicy kolejnego spotkania Świdnickiej Środy Literackiej. Artystyczna uczta zaplanowana została na 24 kwietnia w Galerii Fotografii w Świdnicy. Wstęp wolny.

/oprac. AN/