Strona główna 0_Slider Kto pojedzie w 46. Rajdzie Świdnickim Krause?

Kto pojedzie w 46. Rajdzie Świdnickim Krause?

0

51 załóg znalazło się na liście zgłoszeń tegorocznej 46. edycji Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Ta szlagierowa impreza odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia! Sprawdź kto stanie na starcie i powalczy o zwycięstwo w rajdzie.

Osiem zespołów zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5. Pięć załóg zgłosiło się w klasie Open N. Listę otwierają mistrzowie Polski Filip Nivette i Kamil Heller. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji rajdu zapowiadają start Fordem Fiesta Proto. Numer dwa na drzwi Skody Fabii R5 nakleją Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą. Rajdowi mistrzowie Polski z sezonu 2016 triumfowali w Rajdzie Świdnickim Krause dwa i trzy lata temu. Z numerem trzecim wystartują wicemistrzowie Polski Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Na trasach pierwszej rundy RSMP zobaczymy ich w Fordzie Fiesta R5. Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, aktualni II wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej, wystartują Fordem Fiestą R5 z numerem cztery. Zespół Skoda Polska Motorsport zgłosił do rajdu aktualnego mistrza Polski w grupie Open N Mikołaja Marczyka, którego pilotem na prawym fotelu Skody Fabii R5 będzie Szymon Gospodarczyk. Załoga otrzymała piąty numer startowy. Jakub Brzeziński zapowiadający starty w całym cyklu RSMP za kierownicą Skody Fabii R5 naklei na drzwi swojej rajdówki numer szósty. Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (numer 7) zgłosili się Fordem Fiesta R5, a Łukasz Byśkiniewicz z Maciejem Wisławskim (numer 8) awizują start nowym Hyundaiem i20 R5. Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (9) zapowiadają start Fordem Fiesta R5. Z numerem dziesięć za kierownicą Skody Fabii Proto wystartują rajdowi mistrzowie Polski z 2014 roku i zwycięzcy rajdu sprzed czterech lat – Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski.

W klasie Open N powalczą także reprezentanci Subaru Poland Rally Team Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza), Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba (Mitsubishi Lancer). Do udziału w 46. Rajdzie Świdnickim Krause zgłosił się także dwukrotny mistrz Polski w grupie N Sebastian Frycz, którego pilotem w Subaru Imprezie będzie Maciej Wodniak. Jan Chmielewski z Michałem Majewskim wystartują w rajdzie Citroenem DS3. Do drugiej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się dwadzieścia załóg, a listę otwiera aktualny mistrz Polski Robert Luty z pilotem Marcinem Celińskim (Subaru Legacy). Michał Pryczek i Jacek Pryczek pojadą Subaru Imprezą GC8 555, a Arkadiusz Kula z Jarosławem Janaszem zapowiadają występ za kierownicą Renault Megane Maxi.

 

Szczegółowe listy zgłoszeń:

46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – lista zgłoszeń RSMP

46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – lista zgłoszeń HRSMP

46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – lista zgłoszeń HRSMP bez pomiaru czasu

 

Poprzedni artykułAwarii dzień kolejny. Światła naprawią w poniedziałek?
Następny artykułBlady występ w Wałbrzychu. Porażka Polonii-Stali z Górnikiem [FOTO]