Strona główna 0_Slider Grzegorz Grzyb znów zwycięzcą Rajdu Świdnickiego Krause!

Grzegorz Grzyb znów zwycięzcą Rajdu Świdnickiego Krause!

0

Po raz trzeci w karierze Grzegorz Grzyb triumfował w Rajdzie Świdnickim Krause, zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca z Rzeszowa poprzednio zwyciężał w 2015 i 2016 roku. Pilotowany przez Roberta Hundlę rajdowiec, wyprzedził na podium klasyfikacji generalnej Jakuba Brzezińskiego i Mikołaja Marczyka.

Druga pętla niedzielnych zmagań na trasach Przedgórza Sudeckiego rozpoczęła się od powiększenia przewagi w klasyfikacji generalnej przez Grzegorza Grzyba i Roberta Hundlę. Zawodnicy pokonali drugich na mecie Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka o 0,9 sek., tym samym odskakując w generalce Jakubowi Brzezińskiemu i Kamilowi Kozdroniowi na 10,6 sek.

OS 6 (Walim – Zagórze Śląskie) to atak “Colina” – wicelidera klasyfikacji generalnej 46. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Brzeziński okazał się najszybszy, odrabiając do Grzyba 4 sekundy! Były mistrz Polski był czwarty, ustępując miejsca na tym oesie jeszcze załogom Marczyk/Gospodarczyk i Gabryś/Natkaniec. Przed dwoma ostatnimi odcinkami specjalnymi przewaga Grzyba stopniała zatem do zaledwie 6,6 sek.

Po raz drugi tego dnia najdłuższa próba (Jawornik – Kamionki) wyraźnie padła łupem Grzegorza Grzyba i Roberta Hundli. Drudzy na tym oesie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk stracili 8,2 sek., a trzeci Tomasz Kasperczyk i Damian Syty już 10,2 sek. Przed finałowym, dodatkowo punktowanym odcinkiem (Power Stage), Grzyb odskoczył już na 17,1 sek. Walka o podium zapowiadała się niezwykle ciekawie. Jakub Brzeziński był drugi, mając 6,3 sek. przewagi nad Mikołajem Marczykiem i 7 sek. zapasu nad Zbigniewem Gabrysiem!

Na ostatnim oesie Grzegorz Grzyb postawił kropkę nad “i”. Co prawda nie wygrał tej próby, ale nie roztrwonił przewagi, triumfując w 46. Rajdzie Świdnickim Krause. Ostatecznie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasował się Jakub Brzeziński, a na trzeciej Mikołaj Marczyk.

Około godz. 19.00 zapraszamy na obszerną fotogalerię z ceremonii mety, kończącej 46. Rajd Świdnicki Krause!