Strona główna 0_Slider Beata Moskal-Słaniewska kandydatem SLD na prezydenta Świdnicy

Beata Moskal-Słaniewska kandydatem SLD na prezydenta Świdnicy

71

Podczas wczorajszej Konwencji wojewódzkiej dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Wrocławiu partia ogłosiła pierwsze plany przed wyborami samorządowymi. Wśród kandydatów partii na prezydentów padło nazwisko Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Zdjęcie SLD

W komunikacie prasowym sojusz podaje, że podczas konwencji udzielono absolutorium zarządowi dolnośląskiemu partii. Przewodniczący Marek Dyduch podkreślił, że Sojusz czeka długa i wyczerpująca kampania samorządowa. Potwierdził pełne poparcie dla kandydatów SLD na prezydentów dolnośląskich miast takich jak Świdnica, gdzie kandydatem SLD będzie urzędująca prezydent Beata Moskal-Słaniewska (obecna na sali, jedna ze 110 delegatów). SLD planuje wystawić w województwie 16 tysięcy kandydatów, a ostateczne decyzje personalne mają zapaść do 12 maja. Partia zamierza  za rok podjąć próbę powrotu do sejmu i senatu.

Beata Mokal-Słaniewska w samorządzie jest obecna od 2010 roku. Wcześniej podejmowała nieudane próby objęcia mandatu radnej miejskiej w Świdnicy: w 1994 roku z listy Teraz Świdnica (utworzonej przez członków i sympatyków Unii Wolności), w 1998 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W kadencji 2010-2014 była członkiem Klubu Radnych SLD w Radzie Miejskiej Świdnicy. Do partii wstąpiła kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

/opr.asz/

 • henryk

  To Świdnica nie miałaby żadnych szans na praworządność i właściwe zarządzanie,bo już Pani Prezydent pokazała swoją niekompetencję

  • Kruk Biały

   Heniu opanuj sie:) myśle ze większość świdniczan ma inne odczucia niż ty. Pragmatycznie i praktycznie – za jej kadencji dużo nowych inwestycji, skwerów czy chodników a także imprez sportowych- kulturalnych. To wszystko po prostu sprawia że jest najlepsza kandydatka i zdeklasowała poprzednika. Poza tym nie widać innych chętnych do kandydowania. To tez o czymś świadczy .
   Popatrz obiektywnie a nie tylko przez swoją obsesje dot parkowania

   • henryk

    Strefa płatnego parkowania to jest oszustwo i złodziejstwo i to nie tylko moje odczucie ale konkretne rozstrzygnięcie z 2012 i też ostatnie wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 28 lutego.Przyjrzyj się oznakowaniu świdnickich dróg,pobieraniem czynszów licytowanych pomimo wyroku NSA,nie zwracaniem kaucji mieszkaniowych pomimo wyroku WSA,nie usunięciem tabliczek zakazującym wjazdu osobom niepełnosprawnym pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego i wiele innych naruszeń o których Prezydent nie ma zielonego pojęcia,bo w moim odczuciu miastem rządzi Maciej Gleba z kolegami.Trudno jest nic nie zrobić przez 4 lata i nie wydać pieniędzy.Prezydent ogromne środki przeznacza na gloryfikację i promocję własnej osoby.Pomimo obietnic nie zdołano w Świdnicy stworzyć domu spokojnej starości,bo ważniejsze od ludzi są psy dla których zbudowano schronisko za ogromne pieniądze i zwożone są niemal z całego województwa a utrzymywane za nasze podatki.Mógłbym tak wymieniać niemal bez końca.Prezydent bez wątpienia jest sympatyczną kobietą i na to wielu mieszkańców dało się nabrać,ja także.Weszła jednak w buty Murdzka i nie potrafi nic więcej.Nawet nie pozbyła się urzędników, od wielu lat łamiących prawo,bo więcej od nich nie potrafi i daje się im oszukiwać.Mam nadzieję,że znajdzie się kandydat bezpartyjny,który w końcu zaprowadzi porządek i zakończy wszystkie układy.

    • Violetta Ostrowska

     Faktycznie ma Pan problem z tą strefą ! Szkoda Pana zdrowia ! Chyba lepiej by było i zdrowiej chodzić na piechotę lub transport – rowerem ! W ramach protestu – proszę nie parkować i nie poruszać się samochodem !

     • henryk

      To nie ja mam problem ze strefą,ale Prezydent Miasta,która od lat uporczywie oszukuje i wyłudza opłaty, co potwierdził nie tylko WSA.Prosta sprawa i Pani nie rozumie.Ja sobie doskonale radzę,tylko inni użytkownicy już nie.

   • BA

    No i następny populista przedwyborczy. Poprzednik bił na głowę panią BMS, ona tylko korzysta z osiągnięć poprzedniej ekipy i zaciąga coraz większe długi. Pytanie: dlaczego prawie wszystkie większe inwestycje ciągną się latami i jeszcze końca nie widać? U różnych sąsiadów sporo ostatnio dużych i ZAKOŃCZONYCH inwestycji. A co do kandydata, to kto głupi chciałby przyjść , żeby spłacać długi ekipy BMS i dokańczać rozgrzebane zadania?

    • Violetta Ostrowska

     Jeszcze odwlekają spłatę długów po ekipie ,,samosądów”? Zdaje się że odroczyli część do przyszłego roku ! Jak się płaci długi po poprzednikach , to ciężko cokolwiek zrobić z bieżących potrzeb ! A jednak coś dla wszystkich mieszkańców powstaje !

    • Violetta Ostrowska

     Bo były rozpoczęte przed latami – czyli za Murdzka ?

    • Jolanta Pałac

     Lada moment zakończą kryty basen w Witoszowie 🙂

   • Chwała_Bohaterom

    no jakbym nasciagal tyle kredytow to tez bym wiecej zrobic co to za argument wogule teraz zyjemy i widac rzeczywiscie widac ze powstaja klomby i chodniki ale jakim kosztem w kolejnych latach bedzie gorzej ehhhh typowe krotkowzroczne myslenie lewicowcow

  • Gabriel Kowalski

   Moja rodzinka i ja na pewno zagłosujemy na panią Beatę, bo jest naprawdę blisko ludzi. Widzimy ją bardzo często na różnych ważnych uroczystościach , imprezach miejskich oraz jest po prostu dostępna dla petentów słuchając spraw zwykłych ludzi . Ma czas dla każdego. Jej poprzednik bywał rzadko wśród mieszkańców. To miła odmiana zatem. Nie wspomnę o różnych ważnych zmianach w mieście widocznych gołym okiem – dla mnie nie tylko drogi i chodniki ale tez na przykład place zabaw.

   • michbaner

    Jest tak blisko ludzi, ze zapomina po co jest na tym stanowisku. Widać też gołym okiem jak szasta na lewo i prawo ( bardziej na lewo, bo to lewica ) publicznymi pieniędzmi na reklamę w dziwnych mediach. A pozytywnych skutków tej reklamy dla Świdnicy nie widać. Jedyny skutek to promowanie własnej osoby na koszt podatników. Ale to lewica robiła zawsze. Inaczej nie umieją.

   • Madzia

    Szymon ty nie masz litości i wstydu!

   • BA

    Super kłamstwa . Proszę sobie poczytać różne rzeczy parę lat wstecz, a zobaczy pan, kto był naprawdę blisko ludzi i nie chwalił się tym, tylko ciężko pracował dla świdniczan. Nieustanne uczestniczenie w rozrywkach i spotkaniach pani BMS nie świadczy o bliskości, a raczej o marnowaniu czasu. No i kłamstwo, które mnie rozśmieszyło, to to, że BMS ma czas dla każdego. Placów zabaw powstało w poprzedniej kadencji więcej niż w obecnej-proszę sprawdzić. Panie Kowalski, kończ pan, wstydu oszczędź :).

    • Violetta Ostrowska

     Naprawdę ? 3500 swoich dostało od Murdzków pracę ? Przez ile lat kadencji i z jakim wynagrodzeniem? Ilu młodych w tym czasie wyjechało ? Ja mam kilka hitów z których już nawet się nie śmieję np. hospicjum , galeria na Różanej , aquapark , centrum przesiadkowe bez możliwości zatrzymania poj. osobowych celem odbioru ciężkich bagaży , puszcze w parkach miejskich …. Super spadek po tylu latach !

     • Jolanta Pałac

      A tak a propos galerii. Czy pani prezydent wyegzekwowała karę za nierozpoczęcie budowy od BRP, którą umową notaeialna zagwarantowali miastu poprzednicy? Było tego chyba dziesięć razy więcej iż dopłata do pomnika. Kolejny, prolongowany przez nią termin też już chyba minął.

     • BA

      Pani Violetto, niedawno ktoś pisał i podawał te same śmieszne argumenty. Ale jeszcze raz odpowiem. Murdzek musiał poradzić sobie z 25% bezrobociem w latach kryzysu i zrobił to bezkonkurencyjnie. Za jego kadencji z ok. 6 tys. bezrobotnych, ok. 4 tys. znalazło pracę (nadmieniam, że Murdzek nie jest Panem Bogiem i nie miał wpływu na zarobki, zresztą argument jest prymitywny, bo lepiej mieć pracę niż nie – taki truizm). A znajomymi, to jak wszyscy wiedzą , posady obsadza obecna władza. Co do hospicjum, to projekt został zgłoszony i był głosowany przez mieszkańców miasta w budżecie obywatelskim, sic! Galeria na Różanej? Gdyby pani prezydent nie zainterweniowała, to wykonawca musiałby albo dokończyć inwestycję, albo płacić miastu ogromne odszkodowanie- więc pretensje pod zły adres. Aquapark wręcz mnie rozśmieszył, bo nieznajomość tematu przez panią jest rozbrajająca. Świdniczanie i nie tylko , już od paru lat korzystaliby z kompleksu, gdyby nie niektórzy radni, którzy zblokowali projekt. A jedną z najgorętszych przeciwniczek aquaparku była właśnie obecna pani prezydent. Murdzek zdążył wyremontować park Kasprowicza, wiele skwerów (mnie szczególnie pasuje ten z dzikami i promenada na Osiedlu Młodych) Rozpoczęty też został wielki remont Parku Centralnego, który przerwała pani BMS. I jeszcze przypomnę, że wszystko to w ramach o wiele niższych budżetów w latach kryzysu. Były to budżety rzędu 150 mln. ( i to wymieniłam te wyższe). Obecnie pani BMS ma do dyspozycji ponad 250 mln. , a I TO ,ZACIĄGA OLBRZYMIE DŁUGI. Może to na tyle.

   • henryk

    Więc życzę udanej zabawy w piaskownicy.

    • Idunn

     Dokładnie.

   • Idunn

    Czytam Twoją wypowiedź i aż mi nie dobrze od tych słodkości. Miła odmiana ? Kuźwa mąż konfitura, ale to nic ciemnogród zagłosuje,

   • Katarzyna Borek

    Hahahahahahahaha, brzuch mnie rozbolał ze śmiechu…. Ludzie czy Wy na prawdę jesteście tacy ślepi i tak łatwo was omamić tulipanami na skwerkach.Przyjrzyjcie się kredytom jakie mbs nabrała. Za kilka lat wszyscy za to zapłacimy….

 • Natalia

  Moze ktos poza partyjny czekam na zgloszenia innych kandydatow.

 • Madzia

  Cesarzowa w blasku towarzysza Markiewicza przy pełnej aprobacie starych komuchów i z poparciem szymkowego Apsika będzie aplikować o dalszą degradację naszej Świdnicy, Całe szczęście że przy boku a może i na boku stoi wierny Medyk zawsze gotowy do działania 😉

  • Kruk Biały

   „Madzia” jak zwykle obiektywna i od rzeczy. Co ma tu do rzeczy Markiewicz itp? Popatrz na listę mniejszych i większych remontów, zrobionych dróg i chodników – nigdy tyle się nie działo i mówi to każdy – widzi to dziecko i senior. Tylko ty jak zwykle oślepiona swoimi byznesami…..

   • Madzia

    Mnie nie interesuje co myślą ludzie i czym się kierują! Ja pamiętam komunę, krzywdę jaką wyrządzali zwykłym ludziom i dopóki przy cesarzowej będą starzy PZPRowcy zawszę będę to wytykała bo to wstyd i hańba!

    • Joanna

     ” Mnie nie interesują co myślą ludzie” … No tak, lepiej wyciągnąć jakiegoś dziadka z Wehrmachtu, albo odnosić się do polityki historycznej, w której prezydentka nie uczestniczyła. Płytkie, ale dość pospolite. Dobrze jednak, że obecna władza interesuje się tym, co myślą mieszkańcy i mam nadzieję, że wygrają wybory.

   • Katarzyna Borek

    Ale te drobne remonty to normalna rzecz i za Murdzka też były. Jeżeli to według Ciebie sukces bms to gratuluję. To teraz policz sobie jeszcze jak zadłużyła miasto i ile z tego inwestycji powstało….. Kruku, proszę przestań już, bo zaczynam podejrzewać, że jesteś kolejnym…. (cenzura hahahaha) bms:)

 • Politolog z Katowic

  Pięknie !!! Kontrkandydata żadnego !!! bo kogo stać na wydanie 250 000 PLN na kampanię?, ona je wydała i tyle wyda, stać ją, boć to prawdziwa lewicowość albo kawiorowa. Pytanie tylko czy z własnego komitetu czy tylko SLD? odmóżdżanie gazetkami, plakatami i zdjęciami na facebooku ażeby jeszcze bardziej ogłupić tych niezdecydowanych rozpoczęte !! gdzie ci kontrkandydaci? gdzie?!!

  • Violetta Ostrowska

   Czekają pod konfesjonałem. Jak ich wylansują to zamiast na kampanię , miasteczko zafunduje ,,swoim” kolejne dary zamiast np. Sylwestra , parków , ścieżek rowerowych czy chodników .

   • Politolog z Katowic

    Np. kandydat Nowoczesnej jeśli takowy będzie nie ma nic wspólnego z konfesjonałami.

    • Ryszard Kopciński

     Nowoczesna w Świdnicy to “Nowoczesna Wspólnota Samorządowa”- czyli wszyscy “popierający Murdzka”- p. Iwanicz-WS, p. Żukowski-wcześniej PO też popierał razem ze “Stawami Milickimi”, p.Rut też popierał jak do tego dodamy byłego Z-stępce Waldemara Skórskiego i może Panią Joannę to nie jest nowoczesna tylko chyba raczej Porozumienie Gowina czyli PiS. Kandydat Nowoczesnej może liczyć na 0,05%, bez Platformy nie istnieją. Nawet jak góra narzuci tu kandydata do sejmiku to nie ma on szans by się dostać, bo nikt go nie poprze. Inna sprawa, że taki kandydat pewnie od razu byłby bardzo łatwym łupem w Sejmiku dla PiS, bo to jego środowisko.

     • Jan

      Widzę że ktoś po nocy spać nie może i strasznie pała osobistą nienawiścią do kilku osób. To takie nasze, polskie, narodowe.

  • Ryszard Kopciński

   Twoja logika myślenie jest bardzo “nowoczesna” choć szans brak na zaistnienie tylko tu, a w wyborach będzie totalna porażka. Takie zamiłowanie do hejtu.

 • Janusz W.

  No i fajnie… chodniki, nie pomniki…

 • szary obywatel

  I to jest świetna wiadomość!!! Wielkie nie, dla tych, którzy na kolanach przed biskupem konsultują losy miasta. Nie dla szklanych drzwi za 250tys złotych. Tak dla czystego, rewitalizowanego miasta!

  • henryk

   Po tym wpisie podwyżka w urzędzie gwarantowana.

   • Violetta Ostrowska

    A ,,henryk” sprzeda auto żeby ze strefą parkowania miał spokój ! A jakie oszczędności !

    • henryk

     Pragnę zapewnić,że nigdy nie zapłaciłem za postój w tzw.SPP ani złotówki,bo oszustom nie płace.

    • Katarzyna Borek

     Zaczynają się osobiste wycieczki hahahahha – brak argumentów?

   • MM

    Panie Henryku dziwi mnie Pańska postawa. Z tego z co pamiętam to pracował Pan w urzędzie z prezydentami tego samego ugrupowania co obecna Pani Prezydent. Był Pan pracownikiem na
    ‘ piedestale”. Przy prezydentach żyło się Panu bardzo dobrze. Zarabiał Pan więcej niż co niektórzy pracownicy na stanowiskach urzędniczych. Wypracowaną ma Pan emeryturę z pieniędzy podatników. Czy w tamtych czasach jak Pan pracował w urzędzie nie było “potknięć”. Jakoś wówczas Pan nikogo nie krytykował, nie zaglądał Pan do portfeli kolegów z pracy. Zastanawiam się skąd taka nienawiść, zawziętość i zazdrość wśród naszego społeczeństwa.

  • henryk

   Tyle to Prezydent bezprawnie wydała na drogę Boleścin-Kszczonów z kasy miasta,pomimo iż nie jest własnością gminy miejskiej i nie leży na miejskim gruncie,oraz nie było to zadaniem zleconym.

   • Katarzyna Borek

    Czekamy w takim razie aż tym się CBA zajmie 🙂 Akurat przed wyborami:)

  • Katarzyna Borek

   Hahahahaham a bms to do kościoła i biskupa nie lata? A pamiętasz jej wywiad z początku kadencji i jej odkrywcze stwierdzenie że jest LEWICUJĄCĄ KATOLICZKĄ czy coś takiego…. hahahahahahhaa

 • Gargamel

  Panie Henryku ! Ma Pan chyba chopla na punkcie parkingów miejskich, proponuję więc Pani BMS powołanie Go na stanowisko Jej pełnomocnika do tych spraw, a wówczas być może zmieni Pan swój stosunek do Niej. A może poprosi Pan o kandydowanie na stanowisko Prezydenta naszego miasta Krzysztofa Kononowicza z Białegostoku (vide Google) ?

  • henryk

   Zapewniam Pana,że nie mam hopla na tym punkcie,bo jako społecznik działam od 10 lat i mam trochę szerszą wiedzę.Czy jakiś sąd czy organ nadzoru nie przyznał mi racji?

  • Violetta Ostrowska

   Tylko nie to ! Stanowisko , pełnomocnik ??? A kiedy te strefy powstały (jeśli można zapytać)??? Może po 10 latach czas społecznie po parku się przespacerować?

 • Stanislaw Kotelko

  Popieram kandydaturę. Oskarżenia o niekompetencję można postawić innym kandydatom.

  • Politolog z Katowic

   Roma locuta (est) causa finita (est), a może Profesor ST powiedział i sprawa załatwiona? Nawet najlepszy życiorys i nie wiem jakie obywatelstwo honorowe nie wiem jakiego miasta nie uzasadnia lekceważenia kandydatów których jeszcze nie znamy. Brzydkie to.

   • Violetta Ostrowska

    Logicznie : jak można popierać coś czego nie znamy ? Gdzie tu lekceważenie ? Można popierać coś , co jest nam znajome ! Logicznie- brzydki tok rozumowania .

    • Politolog z Katowic

     Słowo niekompetencja nie jest raczej pozytywnym słowem, a pejoratywnym tak w ogóle.

   • Stanislaw Kotelko

    Tak się składa, że z grubsza jestem zorientowany w potencjalnych kandydaturach.

   • ryszard kuc

    Tylko tchórze kryją się za anonimowymi pseudonimami !!!

    • Politolog z Katowic

     Beton partyjny oddelegował Pana tutaj do trollowania ? Bardzo proszę o nie komentowanie moich wpisów przez Pana, a wjeżdżanie mi na ambicję jest dobre dla belfra do 14 latka. Z drugiej strony ma Pan szlacheckie nazwisko jak Radziwiłł, Czartoryski czy Zamoyski, że się Pan nim tak obnosi?

     • ryszard kuc

      Należę do osób, które nie boja się wyrażania krytycznych uwag. Dlatego też bardzo nisko cenię postawy osób, które pod pseudonimem wyrażają takie opinie a nie potrafią tego zrobić z uczciwy i odkryta twarzą.

    • Rafa

     Myślę, że to nie całkiem prawda – jest sporo frustratów, tchórzy itd., tu ma Pan rację, ale nie tylko. Za pseudonimami mogą ukrywać się także osoby, które obawiają się władz czy przełożonych, stąd prawo dziennikarzy do zachowania ich anonimowości. Gdyby tak nie było, nie dowiedzielibyśmy, że pracownikom MBP polecono niekontaktowanie się z portalem swidnica24 (wysłano e-mail), mieszkańcy nie dowiedzieliby się, że nikt z radnych na to zareagował, nie skomentował tego, a to bardzo niepokojący sygnał. Mojaswidnica nie porusza takich tematów i dlatego właśnie nie można tej gazety informacyjną. Ze względu na selekcjonowanie tematów.
     Adam Michnik ma na tyle wyrobioną pozycję społeczną, autorytet i inne instrumenty, które pozwoliły mu bez obaw unaocznić metody postępowania SLD z mediami. Niestety ówczesny rząd nie zdecydował się wykryć i ujawnić z hukiem afery we własnych szeregach, ubiegając w tym konkurencję… Konsekwencje roku 2005 pamiętamy wszyscy. Jeśli teraz świdnicki SLD nie podejmie próby wyjaśnienia utrudniania kontaktów pracownikom instytucji miejskich kontaktów z mediami ubiegając tym konkurencję, historia może się powtórzyć,w tej małej, świdnickiej skali – do tego trzeba jednak odwagi, ale nie polegającej na tym, żeby żądać danych osób komentujących na forach, tylko takiej, żeby osoby z mandatem społecznym – radni, komisja rewizyjna wyjaśnili sprawę ograniczania kontaktów pracowników instytucji miejskich z lokalną prasą.

     • ryszard kuc

      To powinni mieć odwagę powiedzieć swoje zdanie nie ukrywając się za pseudonimami.

     • Rafa

      Aha. I myśli Pan, że te osoby narażając się władzy, ujawniając nieprawidłowości w funkcjonowaniu instytucji nie będą miały podstaw, żeby obawiać się o zatrudnienie? Spore odrealnienie Szanowny Panie…

     • ryszard kuc

      To nie ma nic wspólnego z pracą. Myśli Pan jak PiS, który zaraz szuka “haki”, na przeciwników. Tego nie ma na lewicy !

     • Rafa

      Wie Pan… pracownikom MBP polecono nie kontaktować się z portalem swidnica24. Sprawa jest absolutnie skandaliczna i nie mieści się w standardach naszej kultury społecznej i systemie norm.
      Skoro w instytucji miejskiej w Świdnicy, w mieście, w którym rządzi m. in. SLD są dopuszczalne takie rzeczy, naprawdę Pan uważa, że nie ma obaw o utratę pracy? Radni nie chcą tego tematu ruszyć, komisja rewizyjna milczy, a Pan wzywa komentujących do ujawniania się? Pisze Pan: “bardzo nisko cenię postawy osób, które pod pseudonimem wyrażają
      takie opinie a nie potrafią tego zrobić z uczciwy i odkryta
      twarzą” – a radnych, którzy tego ruszają jak Pan ocenia? Bo chyba nie uważa Pan, że się boją. A jak już to czego? Że ich na listę wyborczą nie wpiszą?
      Zawsze też można napisać “Myśli Pan jak PiS” i po prostu etykietować rozmówcę uciekając od konkretu – szkoda, bo choć pewnie mi Pan nie uwierzy, bardzo bym nie chciał ich dojścia władzy…

     • Politolog z Katowic

      Dzięki za wsparcie, nawet temu Panu radnemu nie chcę mi się odpowiadać na jego zaczepki.

     • Katarzyna Borek

      Brawo Panie Kuc!!! Może zaczniecie od swojego podwórka:)

 • Free Your Mind

  Beata przegra wybory , jesli Zjednoczona Prawica wystawi odpowiedniego kandydata .uwazam tak dlatego ze z Murdzkiem wygrala z małą przewagą.

  • Violetta Ostrowska

   Kler z ambony wystawi kandydata . Będzie piękne miasteczko dla seniorów !

   • Katarzyna Borek

    Kobieto wyluzuj bo mi wstyd za naszą płeć:)

 • Ryszard Kopciński

  To jednego kandydata mamy, teraz czekać na kandydata PO i PiS inni się liczyć nie będą i sądzę, że nie przekroczą progu wyborczego (po to zmienili ordynację wyborczą). Mimo dobrego wizerunku pani prezydent popełniła duży błąd “zadzierając” ze środowiskiem, z którego się wywodzi (dziennikarze). Jeśli dojdzie do II tury to będzie bardzo ciekawie.

  • Suw

   Ale to jest kandydat PO i PIS. Nasza Beata serce ma wielkie 😉

 • Mareczek

  Czerwona komunistyczna zaraza wraca. My Świdniczanie będziemy pamiętać Becie I Cesarzowej za przygarnięcie towarzyszy z PRLu i odkurzenie tej ciemnej strony mocy.

 • Andrzej Komorowski

  pierwsza i ostatnia kadencja

 • Andrzej Komorowski

  Ale Świdnica ma jeszcze dużo towarzyszy, najwyższy czas przewietrzyć takie piękne miasto od towarzyszy

 • Ryszard Kopciński

  Mamy potencjalną kandydatkę SLD i potencjalnego kandydata PO reszta ukryta lub się boi? Czyli tylko prawdziwie przygotowani do wyborów? Reszta tylko troluje i hejtuje? Dziwie się PiS nie ma struktur nie ma kandydata? a jeśli są to wiadomo, że szans nie mają. O innych nawet nie warto chyba wspominać czy myśleć, bo już nie zaistnieją.

 • Grzegorz Jasiński

  No – wiadomość dnia, na którą czekali z utęsknieniem wszyscy drwale i miłośnicy rozgrzebanych ulic.