Strona główna 0_Slider Beata Moskal-Słaniewska kandydatem SLD na prezydenta Świdnicy

Beata Moskal-Słaniewska kandydatem SLD na prezydenta Świdnicy

70

Podczas wczorajszej Konwencji wojewódzkiej dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Wrocławiu partia ogłosiła pierwsze plany przed wyborami samorządowymi. Wśród kandydatów partii na prezydentów padło nazwisko Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Zdjęcie SLD

W komunikacie prasowym sojusz podaje, że podczas konwencji udzielono absolutorium zarządowi dolnośląskiemu partii. Przewodniczący Marek Dyduch podkreślił, że Sojusz czeka długa i wyczerpująca kampania samorządowa. Potwierdził pełne poparcie dla kandydatów SLD na prezydentów dolnośląskich miast takich jak Świdnica, gdzie kandydatem SLD będzie urzędująca prezydent Beata Moskal-Słaniewska (obecna na sali, jedna ze 110 delegatów). SLD planuje wystawić w województwie 16 tysięcy kandydatów, a ostateczne decyzje personalne mają zapaść do 12 maja. Partia zamierza  za rok podjąć próbę powrotu do sejmu i senatu.

Beata Mokal-Słaniewska w samorządzie jest obecna od 2010 roku. Wcześniej podejmowała nieudane próby objęcia mandatu radnej miejskiej w Świdnicy: w 1994 roku z listy Teraz Świdnica (utworzonej przez członków i sympatyków Unii Wolności), w 1998 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W kadencji 2010-2014 była członkiem Klubu Radnych SLD w Radzie Miejskiej Świdnicy. Do partii wstąpiła kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

/opr.asz/