Strona główna 0_Slider Znika wiszący most nad Jeziorem Bystrzyckim

Znika wiszący most nad Jeziorem Bystrzyckim

8

Koniec historii lubianego przez spacerowiczów mostu nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Przeprawa jest rozbierana, a jej miejsce zastąpi nowy obiekt. Nie będzie już bujania.

Wójt gminy Walim Adam Hausman w styczniu 2018 roku podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podjęła się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, gdyż jego stan techniczny i funkcje użyteczności, nie pozwalają na to. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających Jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – mówił w styczniu 2018 roku wójt Walimia.

Tak ma wyglądać nowa kładka.

Wykonawcę wyłonił przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła właśnie firma Strabag Sp. z o.o., która zadanie wyceniła na  5 milionów 607 tysięcy 572,95 zł. Termin realizacji zadania to 31.10.2018 r. Okres gwarancji wynosi 72 miesiące.

/opr. red./
Zdjęcia na portalu społecznościowym w grupie Tajemniczy Dolny Śląsk zamieścił użytkownik Ma Rysiu.