W gronie laureatów XI Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista 2017/2018 znalazło się troje uczniów z powiatu świdnickiego. Dwoje z nich to uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym: Marta Luterek i Dominik Boesl. Laureatką konkursu jest także uczennica Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjanych w Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach Anna Walkiewicz.
Na zdjęciu Marta Luterek i Dominik Boesl. Fot. UG Świdnica
Uzdolnieni uczniowie z powiatu świdnickiego zaleźli się wśród 28 najlepszych gimnazjalistów z j. niemieckiego z całego województwa dolnośląskiego. Wykazali się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.
Laureaci są zwolnieni z części językowej egzaminu gimnazjalnego uzyskując maksymalną liczbę punktów za tę część.
Konkurs Języka Niemieckiego zDolny Ślązak Gimnazjalista jest organizowany przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
/UG Świdnica, opr. red./
![Tak będzie wyglądać nowe przedszkole w gminie Świdnica? Ruszyły poszukiwania wykonawców [WIZUALIZACJE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/nowe-przedszkole-Witoszow-wizualizacje-2026.01-1-238x178.jpg)

![Sto lat Leonii Chrzan z Witoszowa Dolnego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/100-lat-Leonii-Chrzan-6-238x178.jpg)




![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Pięcioro trafi do świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/nowi-policjanci-KWP-Wroclaw-2026.01.20-4-100x75.jpg)

![Muzyka francuska zabrzmi na koncertach Dni Muzyki Kameralnej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/07/XXV-Festiwal-Bachowski-koncert-Bruno-de-Sa-2024.07.19-31-100x75.jpg)
![Od architektury powojennego modernizmu po aktorskie dokonania Juliusza Chrząstowskiego. Wydano 52. tom „Rocznika Świdnickiego” [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-8-100x75.jpg)