Strona główna Wydarzenia Żarów Matematyczna rywalizacja w Mrowinach

Matematyczna rywalizacja w Mrowinach

0

Królowa nauk w uczniach Szkoły Podstawowej w Mrowinach wzbudza emocje, ale tylko pozytywne. Dowodem na to jest zabawa i emocje, jakie towarzyszyły szkolnym Dniom Matematyki.

Szkolne Dni Matematyki miały wiele odsłon. Rozpoczęło się od wspólnego przygotowania wystawy prac o tematyce matematycznej przez każdą z klas. Młodsi uczniowie wykonali prezentację kształtów, liczb i działań, a starsi przedstawili postacie polskich matematyków.

Kolejnym etapem były konkursy o tytuł najlepszego matematyka w szkole oraz rywalizacja pomiędzy klasami. Po dwóch dniach rywalizacji i niesamowitych emocjach najlepszymi klasami okazały się reprezentacje klasy VI i VII. W rywalizacji indywidualnej wystartowało ośmioro uczniów. Każdy musiał wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, spostrzegawczością i umiejętnością opanowania stresu. Szkolną mistrzynią okazała się Amelia Zielińska. Na drugim miejscu podium znalazł się Krzysztof Komar, a podium uzupełnił Jakub Kowalczyk.

W przerwie publiczności oraz samym zawodnikom Kuba Kowalczyk zaprezentował wybrane gry logiczne dostępne w internecie. Każdy uczestnik pokazu otrzymał krótką ulotkę z linkami do gier.

Na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w Memoriale Urszuli Marciniak – eliminacjach do mistrzostw Dolnego Śląska w rozwiązywaniu łamigłówek.

Głównym koordynatorem Szkolnych Dni Matematyki był nauczyciel tego przedmiotu – Sebastian Grajaszek. W konkursach szkolnych zasiadało jury w składzie: przewodnicząca – dyrektor Barbara Nowak oraz Edyta Mossoń i Beata Olesińska-Hajdasz. Kolejna edycja Dni Matematyki w Mrowinach za rok.

/SP Mrowiny, opr. red./