Strona główna 112 Wypadek na krajowej 35-tce

Wypadek na krajowej 35-tce

19

W rowie zakończył jazdę jeden z kierowców, jadących drogą krajową nr 35 za Marcinowicami. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania.

Jak relacjonuje jeden ze świadków, samochód wyprzedzał ciąg pojazdów. Kierowca nie zapanował nad kierownicą i wpadł do rowu. Na pomoc ruszyli inni kierowcy i wydostali mężczyznę ze zniszczonego auta. W tym czasie doszło do kolejnego zdarzenia.

Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, 36-letni kierowca, jadący samochodem Audi z Wrocławia w kierunku Świdnicy nie zachował ostrożności. Auto wpadło do rowu i uderzyło w drzewo. Mężczyzna doznał złamania nogi.

Kiedy inni kierowcy udzielali poszkodowanemu pomocy, tuż obok do rowu wpadł kolejny samochód. – 20-letni kierowca Rovera nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – mówi oficer prasowy świdnickiej policji. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 220 złotych i 6 punktami karnymi.

Za CYNK i zdjęcie dziękujemy czytelnikowi Swidnica24.pl

 • Wiktor Lis

  Jechałem tą drogą po godz. 06.00 i warunki na drodze były idealne jak na tą porę roku. Zawsze znajdzie się jakiś cymbał, który wyprzedza na chama- tak jak dosłownie codziennie robi to kierowca złotego – w miarę nowego- Mondeo na blachach DSW- siedzi na ogonie 40 cm za zderzakiem, nagle wyskakuje bez kierunkowskazu, wyprzedza na trzeciego kolumnę aut, wciska się w ostatniej chwili przed zderzaki innych kierowców. Wczoraj pobił rekord bo wyprzedzał 7 aut, w tym 2 tiry z kruszywem na mocnym łuku w prawo za Pieprzykiem w kierunku Wrocławia, na podwójnej ciągłej. Baran robi to CODZIENNIE. I najgorsze jest to, że przez takich jak on cierpią inni kierowcy. Oczywiście gdy dojeżdżam do świateł koło KFC na Bielanach- to on na nich przeważnie stoi na czerwonym.

  • Paweł Klecki

   Potwierdzam ! Tego ciula z Mondeo sam kiedyś zepchnę! On pracuje w LG i przegina codziennie. Jeździ chyba do pracy na 7.30 bo mniej więcej o tej porze skręca w parking LG. Mieszka na os, Młodych (tam parkuje). Złote Mondeo z naklejką po prawej TCS (czerwono niebieska)
   Mam wrażenie, że on jeszcze gra na konsoli jak jest na drodze i jego zadaniem jest wyprzedzić jak najwięcej aut, a przy tym na 7 żyć jak kot
   Może by tak jeden z naszych dzielnych nieoznakowanych przejechał się za nim kilka razy …. czekam na info na portalu 🙂

   • Polak

    A co to za marka auta ADI panie redaktorze wstyd .

   • Mietek

    Rada dla tego barana, jeśli to czyta to niech sprawdza codziennie rano koła w tym swoim Mondeo jak parkuje na Dąbrowskiego. Bo jak dalej będzie tak piracił to się może skończyć nieciekawie…

   • YES

    człowiek rano swoim Fordem pędzi do pracy-żeby zwiększyć PKB,żeby każdy kto na to zasługuje i nie pracuje otrzymał 500+,żeby rząd miał na premie (dla siebie) żeby emeryci dostali wiecej o 25 zł-i co ma z tego -wszyscy na niego z pretensjami-to nie ludzie to wilki-a milicjanci i strażacy miejscy mają ważniejsze sprawy-ot choćby sprawdzać jak kierowcy przejeżdżają przez przejazd kolejowy.. uprzedzając zarzuty oznajmiam że to nie ja -nie mam Forda mam inne auto -dostałem od bezdomnego pana Stanisława…

    • Perun

     Wszyscy rano wsiadamy do swoich aut i jedziemy zwiększać PKB, ale zdecydowana większość nie próbuje zabić lub okaleczyć innych budowniczych Polski miodem płynącej. Mam prawo do samoobrony i eliminacji zagrożenia, jakim jest jeździec Mondeo.

    • Chwała_Bohaterom

     tu sie zgodze polska policja sluzby mundurowe i polskie prawo karne to jakies nieporozumienie

  • xart

   Zgadza się mnie też wyprzedza codziennie zazwyczaj robi to w miejscach niedozwolonych. Już pisałem kilka razy o tym typie. W LG chyba nie pracuje tylko goni na A4.

   • Polak

    Już poprawione i tak trzymać .

   • Paweł Klecki

    Skręca z 35 w lewo i pierwszy zjazd w prawo może ew. do tych chemicznych.

    • Wiktor Lis

     ale ja go w ostatnim czasie dwa razy spotkałem na światłach pod KFC na Bielanach. Jedak to na 150 % ten sam bo nie jeździ na tej trasie w porannych godzinach inny taki samochód.

   • Perun

    Jeśli masz kamerę w aucie, nagraj wyczyny pajaca, nagranie wyślij Policji, oni podniosą koszty eksploatacji Forda o 500 zł za bieżący miesiąc, co skutecznie przytemperuje tego idiotę.

    • xart

     Ciężko nadążyć za gościem, za duże ryzyko jechać jego tempem, ale jak to mówią przyjdzie kryska na matyska…

     • Perun

      Jasne, że nie masz się ścigać z głąbem, ale nawet fragment nagrania,na którym widać, że pajac wyprzedza na podwójnej pozwoli skutecznie wyjąć mu bateryjki:)

    • Stalker

     Potwierdzam, to działa. Trzeba się tylko liczyć z wizytą w charakterze świadka w Wydziale Ruchu Drogowego na komendzie w Świdnicy, ale wbrew pozorom nie jest to traumatyczne doświadczenie 🙂

  • Swidniczanin

   Więc trzeba spisać choćby nr rejestracyjny, iść na policję i zgłosić. Niech się zajmą delikwentem. A świadków jest tu jak widać dość dużo. Zatem – do dzieła!

 • Romek Marek

  220 pln mandatu to jakiś żart chyba. Nie rozumiem tego gliniarza . Jak przekroczę na autustradzie 20 km (przy 110) to też tyle dostałem. Nie spowodowałem wypadku….

  • Nie usuwajcie konta!

   A jeździsz złotym mondeo? 😉

 • k.

  Jakby się to stało na łączniku, to pewnie winny byłby łącznik. A teraz nie ma na co zwalić. Takich kretynów jest wielu na drogach. Dobrze, że sam sobie wymierzył karę.