Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanie na LabDay

Świdniczanie na LabDay

1

25 uczniów klas biologiczno-chemicznych II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha wzięło udział w I edycji projektu „LabDay” na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcie II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy

W ramach zajęć wysłuchali trzech wykładów, m. in. na temat ciekłych kryształów czy wykorzystania katalizatorów w technologii chemicznej. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia laboratoryjne, na których mieli okazję samodzielnie zaprojektować i otrzymać kremy czy przeprowadzać doświadczenia z zakresu chemii pierwiastków pierwiastków grup pobocznych. Opiekunami uczniów byli Katarzyna Mamica-Pasternak i Mirosław Grzyl.

Zaproszenie dla uczniów II LO zostało skierowanie między innymi dlatego, że jesteśmy w gronie najlepszych szkół dolnośląskich, których absolwenci najliczniej podejmują studia na Politechnice Wrocławskiej – podkreśla dyrektor liceum Jacek Iwancz.

Projekt LabDay jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w szczególności klas o profilu biologiczno-chemicznym. Główną ideą wydarzenia jest cykl wykładów, zajęć laboratoryjnych i szkoleń prowadzonych przy współpracy z wykładowcami, kołami naukowymi, firmami oraz aktywnymi studentami Wydziału Chemii. Jest to świetna
okazja dla uczniów na samodzielne przeprowadzenie ciekawych doświadczeń, poznanie wielu interesujących zagadnień chemicznych i biochemicznych oraz przyswojenie solidnej dawki wiedzy przed maturą. Dodatkowo jest to szansa dla uczniów, by poznać Politechnikę Wrocławską i Wydział Chemiczny.

/Źródło II LO w Świdnicy, opr. red./