Strona główna Sport Stypendia i nagrody dla sportowców

Stypendia i nagrody dla sportowców

0

Trenują piłkę ręczną, pływanie, kolarstwo; rzut dyskiem, pchnięcie kulą czy taekwondo. Dyscyplin przybywa, podobnie jak utalentowanych sportowców, którzy osiągają sukcesy. W środę, 14 marca, burmistrz Bogdan Kożuchowicz najlepszym sportowcom wręczył nagrody i stypendia. W tym roku otrzymało je blisko 50 osób.

– To wielka radość, że mamy aż tylu tak wspaniałych sportowców. Życzę wam sukcesów i wytrwałości. Może doczekamy z tego grona jakiegoś olimpijczyka? – mówił z uśmiechem burmistrz Bogdan Kożuchowicz na spotkaniu.

Burmistrz wręczył 8 stypendiów i nagrody za osiągnięcia sportowe. – Jestem pełen podziwu i szacunku dla waszej pasji, wytrwałości, ciężkiej pracy, którą wkładacie w treningi – podkreślał Bogdan Kożuchowicz. – Ale ta praca owocuje wspaniałymi wynikami i osiągnięciami, które są dla nas prawdziwą dumą. Jestem pod wrażeniem różnorodności dyscyplin, które reprezentujecie. Stypendia i nagrody to takie nasze drobne podziękowanie za to, że swoją postawą i wynikami promujcie Świebodzice.

Młodzi ludzie to utalentowani pływacy z Klubu Sportowego „Rekin” – odnoszący na każdych zawodach spektakularne sukcesy; piłkarki ręczne z MKS „Victoria” Świebodzice, łucznicy z UKS „Ameoli”- klubu, który powstał zaledwie trzy lata temu w Świebodzicach i odnosi coraz większe sukcesy, a także młodzi wojownicy aż z dwóch klubów teakwondo: Ton-gil oraz Taipan. Mamy także w gronie utalentowanych sportowców zawodnika, który rzuca dyskiem oraz pcha kulą, dziewczynkę trenującą akrobatykę sportową i zapalonych kolarzy.

Zawodnikom towarzyszyli trenerzy Marek Gąsior, Krzysztof Winiarczyk i Leszek Sołek.

/UM Świebodzice/