Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki Polonii rozpoczynają od zwycięstwa!

Siatkarki Polonii rozpoczynają od zwycięstwa!

0

Bardzo dobrze pierwszą rundę fazy play-off rozpoczęły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej wygrały na wyjeździe 3:0 z TKS-em Tychy. To pierwszy krok w kierunku drugiej rundy, do celu brakuje już tylko jednej wygranej z tyszankami. 

Dziewczyny rozegrały ten mecz po profesorsku i zdaniem trenerów był to chyba najlepszy występ w tym sezonie. Świetnie, że taka forma przyszła właśnie na decydującą fazę play-off. Rywalki starały się stawiać opór, ale trafiły na świetnie dysponowany świdnicki zespół – komentowała na gorąco prezes Polonii, Grażyna Działowska.

Zwycięstwo przyszło nam gładko i przyjemnie. Już w pierwszej partii biało-zielone pokazały, który z zespołów jest mistrzem rundy zasadniczej. Jak na faworytki przystało, nasze zawodniczki szybko objęły prowadzenie, systematycznie zwiększały dystans i wygrały ostatecznie 25:16. Drugi set miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg, a emocje skończyły się przy stanie 7:6 dla polonistek. Świdniczanki błyskawicznie odjechały, triumfując 25:13. W ostatniej partii postawiliśmy kropkę nad „i”, wygrywając 25:18, a w całym boju 3:0. MVP meczu wybrano Anię Maziakowską. Do awansu do drugiej rundy fazy play-off, nasze siatkarki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa z TKS-em Tychy. Najbliższa okazja nadarzy się w sobotę, 7 kwietnia w Świdnicy!

Poprzedni artykułParada palm wielkanocnych w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułOzdabiają pisanki i figurki na Wielkanoc [FOTO]