Strona główna Sport Piłka nożna Seniorzy Polonii-Stali z czwórką nowych piłkarzy

Seniorzy Polonii-Stali z czwórką nowych piłkarzy

0

Trenują już od dobrych kilku tygodni, a większość z nich miała okazję zadebiutować w oficjalnym meczu seniorów Polonii-Stali Świdnica podczas Pucharu Polski (wygrana 2:0 z Górnikiem Wałbrzych). Przedstawiamy czwórkę zawodników, którzy wiosną walczyć będą o punkty w biało-zielonych barwach!

Pierwszym z piłkarzy jest ofensywnie usposobiony 32-letni Marcin Traczykowski. Zawodnik najlepiej czujący się na pozycji skrzydłowego pochodzi ze Świebodzic, a w swojej karierze reprezentował m.in. Górnika Wałbrzych, rezerwy Lecha Poznań, AKS Strzegom, czy Victorię Świebodzice. W sparingach zaliczył sporo goli i asyst, teraz z niecierpliwością czekamy na start rundy wiosennej.

Kolejnym piłkarzem jest dobrze znany w Świdnicy Rafał Wilk. Przed laty występował w zespołach Stali Świdnica, a następnie Polonii-Stali Świdnica. Ostatnie lata spędził w LKS-ie Gola Świdnicka, a ostatnio na boiskach IV ligi w Karolinie Jaworzyna Śląska. Nasz nowy piłkarz grywał na różnych pozycjach, zarówno w środku pola, jak i w linii defensywnej. Podczas ostaniego meczu pucharowego z Górnikiem Wałbrzych otworzył wynik, strzelając gola na 1:0.

Jako jedyny z czwórki nowych zawodników opuścił z powodu choroby pucharowy mecz z Górnikiem. Mowa o 19-letnim filigranowym świdniczaninie Kacprze Matwiejko, grającym na pozycji skrzydłowego. Po opuszczeniu Świdnicy bronił barw Miedzi Legnica, grając tam najpierw w zespołach juniorskich, a następnie w występujących w III lidze rezerwach. Ostatnie pół roku spędził w czwartoligowej drużynie Karoliny Jaworzyna Śląska.

Ostatni sfinalizowany ruch transferowy to pozyskanie środkowego pomocnika Cezarego Madeja. To 19-letni zawodnik, który poprzedni sezon spędził w drużynie Neptuna Końskie (województwo świętokrzyskie), grając w Centralnej Lidze Juniorów. Zaliczył już swoje minuty w seniorach w meczu Pucharu Polski, teraz czas na rozgrywki ligowe.

Wszystkim zawodnikom życzymy samych udanych występów. Najbliższa szansa już w sobotę, 24 marca. O godz. 15.00 podejmiemy na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę Bielawianki Bielawa. Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy w tym roku mecz w ramach IV ligi dolnośląskiej! Wstęp wolny.