Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorzy i dzieci zdobili pisanki

Seniorzy i dzieci zdobili pisanki [FOTO]

0

Pisanki, kraszanki i malowanki wspólnie tworzyli seniorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Wielkanocne międzypokoleniowe warsztaty zorganizowano w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”.

Święta wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. W związku z nimi 27 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy uczniowie z klasy Ib pod opieką wychowawcy Anny Worobiec uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych „Pisanki, kraszanki, malowanki” w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”.

Dzieci pod kierunkiem opiekunów warsztatów z klubu Senior Wigor – Wiesławy Cieleckiej i Kazimierza Deptuły oraz przy współudziale seniorów z klasy Ib, czyli zaproszonych babć tworzyli ozdoby świąteczne – pisanki malowane farbami, jajka oklejane barwnymi bibułami, kartonowe jaja malowane plakatówkami, wesołe zajączki w wiosennych kolorach.

Atrakcją warsztatów było także tworzenie Minionków Wielkanocnych. Ugotowane lub styropianowe jajka dzieci malowały na kolor żółto-niebieski, a następnie przyklejały samoprzylepne oczka, rysowały markerami usta i przyklejały inne ozdoby. Tak przygotowane Minionki wkładały do pojemników na jajka zdobionych rafią oraz kolorowymi motylkami lub kwiatami.

Dzięki wspólnej pracy gości oraz babć, uczniowie mogli nie tylko spełnić się artystycznie, tworząc ciekawe i barwne dekoracje świąteczne, ale przede wszystkim utrwalać integrację międzypokoleniową. Uczniowie byli zadowoleni, a zaproszeni goście wzruszeni spędzonym wspólnie z dziećmi czasem. Kolorowe pisanki natomiast każdy mógł zabrać ze sobą do domu.

/oprac./
/Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy/