Strona główna 0_Slider Roztańczona wiosenna edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

Roztańczona wiosenna edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej [FOTO]

0

Pierwsza w tym roku Wielka Rapsodia Świdnicka już za nami. Po wielu bitwach breakdance nagrodę w wysokości pięciuset złotych zgarnął Martin, natomiast na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Minkin i Nesty Rock. Na deser wszyscy zgromadzeni wzięli udział w koncercie świdnickiego rapera Propatusa. 

Taniec breakdance ma w sobie różne elementy akrobatyczne, mimo to nie zawsze to one przesądzają o wygranej. – Najważniejszymi kryteriami, którymi kierujemy się przy ocenie tańca są muzykalność, efektywność i trudność wykonywanych figur, a przede wszystkim indywidualny styl – mówi Mateusz Mleko, jeden ze świdnickich Bboy-i.

Tancerzy oceniało doborowe jury: Bboy Baran (Breaknuts) tańczy od 2000 roku, mieszka we Wrocławiu i jest założycielem dwóch ekip tanecznych, Bboy Bartek z Wągrowca (Crate of Wax) tańczyć zaczął w 2003 roku, zaczynał w znanej ekipie Low Gravity Crew oraz Bboy Kamej pochodzący z Kątów Wrocławskich, tańczy od 16 lat, swoją karierę rozpoczął w ekipie Leszcze Squad, aktualnie tańczy w Low Gravity Crew. O muzykę zadbał Dj Markowy.

Kategoria: 1vs1

1. miejsce Martin – 500 zł

2. miejsce Minkin 100 zł

3. miejsce Nesty Rock 100 zł

Kategoria: Footwork

1. Sapa

2. Misiek

3. Gruszka

Łącznie we świdnickich bitwach udział wzięło 24 zawodników.

/Tekst i zdjęcia: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Cmentarz wojenny żołnierzy Armii Czerwonej
Następny artykułSzare Wilki wygrały z Czuwajem Przemyśl [FOTO]