Strona główna 0_Slider Rok Ireny Sendlerowej. Napisz esej, wygraj wyjazd do Warszawy!

Rok Ireny Sendlerowej. Napisz esej, wygraj wyjazd do Warszawy! [konkurs dla młodzieży]

0

W tym roku mija 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej, nazywanej Matką Dzieci Holocaustu. Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm RP ustanowił 2018 rokiem warszawianki, która podczas okupacji z getta zdołała wraz z współpracownikami wyprowadzić 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. O jej bohaterstwie świat dowiedział się za sprawą nastolatków. Dziś młodych ludzi zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego ideą jest dalsze rozpowszechnianie wiedzy o tym, że można być porządnym człowiekiem w każdych, nawet najgorszych czasach.

Zdjęcie ze strony brpd.gov.pl

Portal Swidnica24.pl zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu świdnickiego do udziału w konkursie, którego mottem są słowa Ireny Sendlerowej: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”. Czym to wezwanie jest we współczesnym świecie? Co oznacza dla młodych Polaków z roku 2018?

Prace nadsyłane na konkurs powinny mieć charakter eseju oraz zawierać odniesienie do życia i dzieła Ireny Sendlerowej. Nagrodą dla wszystkich uczestników będzie książka „Listy w butelce” i spotkanie z jej autorką, Anną Czerwińską-Rydel, która 22 marca będzie gościła w Świdnicy. Szczegóły w regulaminie.

Nagrodą dla autorów trzech najlepszych esejów będzie dwudniowy wyjazd do Warszawy na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Nad konkursem patronat objęli RPD Marek Michalak oraz córka Ireny Sendlerowej Janina Zgrzembska.

REGULAMIN

 

Poprzedni artykuł6 milionów za Kraszowicką. Są chętni do wykonania remontu
Następny artykułPolonia-Stal przystępuje do walki. Na początek Górnik Wałbrzych!