Strona główna Wydarzenia Świdnica Puchary i nagrody za wiedzę o pożarnictwie

Puchary i nagrody za wiedzę o pożarnictwie [FOTO]

0

W eliminacjach gminno-miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej świdnicka młodzież odpowiedziała na ponad 50 konkursowych pytań. Uczestnicy musieli wykazywać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, puchary i dyplomy.

Kolejny raz Oddział Powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdnicy zorganizował eliminacje gminno-miejskie 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. – Nie ma lepszego szkolenia niż konkurs. Sam udział w nim oznacza, że jesteście zainteresowani sprawą. Po takim konkursie macie prawo przyjść do szkoły i powiedzieć, że przeszliście kurs, w którym zdobyliście ważną na co dzień wiedzę – zwracał się do młodzieży Henryk Kończak, zastępca prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdnicy.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja konkursowa w składzie – przewodniczący – mł. bryg. Janusz Pączka z KP PSP w Świdnicy, członkowie – mł. Kpt. Piotr Pijarowski z KP PSP w Świdnicy, Anna Wenerska i Anna Kuźma również ze świdnickiej straży pożarnej. Rywalizacji przyglądali się przedstawiciele służb mundurowych oraz władze miasta i gminy Świdnicy. W eliminacjach wzięło udział 57 uczestników. Młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy. Test trwał w sumie 50 minut i zawierał 50 pytań zamkniętych i trzy otwarte.

Z miasta Świdnicy nagrody zdobyli – w pierwszej kategorii wiekowej (szkoła podstawowa) – Antonina Teuerle z SP nr 6 (1 miejsce), Karol Jakubszyk z SP nr 8 (2 miejsce) i Nikola Pielech z SP nr 315 (3 miejsce). W drugiej kategorii (gimnazja) pierwsze trzy miejsca zajęli – Wiktora Woźniak z Gimnazjum nr 2, Sandra Pęczar z Gimnazjum nr 3 i Sandra Sowa z Gimnazjum nr 1. W trzeciej kategorii (szkoły ponadgimnazjalne) najlepsi byli – Emilia Poznańska z II LO (1 miejsce), Aleksandra Myczkowska z II LO (2 miejsce) i Bartłomiej Żelazowski z II LO (3 miejsce).

Z gminy Świdnicy w gronie zwycięzców znaleźli się – w pierwszej kategorii wiekowej (szkoła podstawowa) – Aleksandra Paździora z SP Witoszów Dolny (1 miejsce), Julia Waligóra z SP Grodziszcze (2 miejsce) i Mateusz Łach z SP Witoszów Dolny (3 miejsce). W drugiej kategorii wiekowej (gimnazja) wyróżnieni zostali – Anna Natanek z Gimnazjum Lutomia Dolny (1 miejsce), Aleksandra Kieruńczak z Gimnazjum Witoszów Dolny (2 miejsce) i Michał Kubiński z Gimnazjum Witoszów Dolny (3 miejsce).

Laureaci otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Najlepsi będą reprezentować miasto i gminę Świdnicę już za tydzień w eliminacjach powiatowych w Marcinowicach.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułKolejny salon gier zlikwidowany
Następny artykułPonad 200 tysięcy złotych na Dni Świdnicy