Strona główna Temat dnia Planujesz zakup mieszkania – zapoznaj się dobrze z projektem

Planujesz zakup mieszkania – zapoznaj się dobrze z projektem

0

Zakup nowego mieszkania to niezwykle ważny moment. Musimy rozważyć wiele aspektów, takich jak: lokalizacja, ilość pokoi, rozkład mieszkania. Najważniejsza oczywiście jest wygoda mieszkańców i funkcjonalność lokalu, a to najłatwiej odczytać z projektu, jeżeli decydujemy się na zakup od dewelopera.  Na co zatem należy zwrócić uwagę, czytając rzut mieszkania, by wybrać najlepszą nieruchomość dla siebie?

Metraż mieszkania i rozkład

Każdy z nas ma inne oczekiwania względem mieszkania. Jedni szukają dużego, przestronnego mieszkania, inni wolą dużą ilość pomieszczeń, które można zaaranżować jako gabinet, garderobę, spiżarkę. Jedni marzą o mieszkaniu z ogródkiem, które jest namiastką domu, inni poszukują niewielkiego mieszkania, które będą mogli przytulnie urządzić. Te wszystkie aspekty możemy odczytać z planów mieszkań, które zawierają opisy pomieszczeń oraz wrysowane umeblowanie, które ułatwia rozplanowanie przestrzeni. Znając swoje preferencje i oglądając rzut mieszkania możemy ocenić, czy zmieści się stół w jadalni, czy będziemy mogli wstawić duże łóżko w sypialni, czy przygotowane są wnęki na szafy w przedpokoju. Warto to sprawdzić na etapie poszukiwania wymarzonego mieszkania.

Strony świata

Oznaczenie przypominające kompas zwane też różą wiatrów to symbol, który informuje o położeniu mieszkania względem stron świata. Kierunek północny wskazuje strzałka z literą „N”. Wybierając mieszkanie względem stron świata, ważne jest przeznaczenie każdego pomieszczenia, ponieważ oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę. Idealnym rozwiązaniem dla sypialni będzie strona wschodnia, gdzie naturalnie będzie budziło nas słońce. Salon najlepiej urządzić od strony południowej, korzystając z tego, że słońce będzie świeciło najdłużej. Ciekawym rozwiązaniem będzie również pokój dzienny od strony zachodniej, zwłaszcza dla osób, które lubią oglądać zachody słońca. Kolejnym ważnym pomieszczeniem jest kuchnia, która przy gotowaniu mocno się nagrzewa. W tej sytuacji idealna jest dla niej strona północna. Pozostałe pomieszczenia, takie jak przedpokój, łazienka czy garderoba mogą znajdować się właściwie od każdej strony.

Zmiany aranżacyjne

Plan mieszkania nie tylko pokazuje rozplanowanie pomieszczeń, ale zawiera także elementy konstrukcyjne – ściany nośne, działowe, belki i podciągi, kanały wentylacyjne i kanalizacyjne. Od ich rozmieszczenia zależy czy będziemy mogli wprowadzić w mieszkaniu zmiany w układzie pomieszczeń, np. z zamkniętej kuchni zrobić aneks kuchenny albo przesunąć ścianę i powiększyć łazienkę. Wszelkie zmiany aranżacyjne warto omawiać z deweloperem na etapie budowy inwestycji, wtedy koszt ich wprowadzenia będzie o wiele niższy niż późniejsze przeróbki fachowców.

Grafiki prezentują mieszkania w inwestycji Park Zawiszów. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania zapraszamy do kontaktu:

Biuro sprzedaży osiedla „Park Zawiszów”: Świdnica, ul. Księcia Bernarda 7/1, tel. 662 211 370. www.parkzawiszow.pl

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚFUP Świdnica – od cukierków po Zderzacz Hadronów [FOTO]
Następny artykułJest ślisko, w nocy możliwe oblodzenia