Strona główna Temat dnia Pierwsza triathlonowa impreza w Świdnicy

Pierwsza triathlonowa impreza w Świdnicy

0

Po raz pierwszy w historii imprez sportowych, które odbywają się w Świnicy będzie można poczuć ducha triathlonowej rywalizacji. 7 kwietnia 2018r. na basenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dokładnie tej samej pływalni, która „zagrała” w znakomitym filmie Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, poświęconym niezwykłym życiowym losom i drodze na szczyt legendy światowego triathlonu Jerzego Górskiego, odbędzie się MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA. Będą to zawody rozgrywane na czas, gdzie liczyć będzie się uzyskana odległość:  w pływaniu – 10 minut, jeździe na rowerze stacjonarnym –  20 minut oraz biegu na bieżni –  15 minut.

Głównym organizatorem jest Klub Sportowy Neptun Świdnica. Sponsorem tytularnym zawodów jest  firma Marconi ze Świdnicy. Wydarzenie wpierać będzie Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fitness World Galeria Świdnicka, Świdnicka Grupa Biegowa, Klub Kolarski Bike Center Atak Sport Świdnica oraz Gminny Ludowy Klub Sportowy „Świdnica”.  MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA jest kolejnym wydarzeniem sportowym po RST Półmaratonie Świdnickim, Biegu Noworocznym ZUPBADURA oraz AKYWNYCH24 – Galeria Świdnicka, w które jako sponsor tytularny włącza się świdnicka firma.

Jak mówi Prezes Grupy Marconi Marcin Markiewicz, firma osiągnęła sukces zarówno na rynku usług medycznych, gdzie działa pod markami Marconi Medica, Indywidualna Strefa Rehabilitacji oraz Dom Seniora Marconi, jak i na rynku usług ochrony fizycznej, usług porządkowych i utrzymania zieleni pod marką Marconi Usługi dla Biznesu, stając się rozpoznawalną na rynku lokalnym jak i krajowym.

Ambicją firmy jest nie tylko działalność stricte biznesowa ale również wspieranie aktywności lokalnych. Patrząc na aktywność władz miejskich, które od kilku lat z sukcesem wspierają sport, z entuzjazmem podjęliśmy decyzję o sponsorowaniu triathlonowej imprezy wierząc głęboko, że z czasem, stanie się co najmniej tak uznaną imprezą jak RST półmaraton świdnicki– podkreśla Marcin Markiewicz.

Grupa Marconi zamierza objąć również swoją opieką sponsorską, powstałą z inicjatywy Gminy Świdnica w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym klasę sportową składającą się z uczniów klas szóstych ukierunkowaną na triathlon. W roli kibiców podczas zawodów wystąpią między innymi uczniowie tejże klasy, którzy od września tego roku rozpoczną w niej naukę a w dniu zawodów bezpośrednio poczują atmosferę rywalizacji oraz walki sportowej w tej pięknej dyscyplinie. Towarzyszyć im będą rodzice oraz kadra szkoleniowa GLKS „Świdnica”, pod której skrzydłami klasa będzie działać.

Zapisy na udział w MARCONI Indoor Triathlon Świdnica 2018 – pierwszym triathlonie pod dachem odbywają się poprzez serwis www.datasport.pl,  liczba zawodników jest ograniczona do 60 osób. Każdy zawodnik, który ukończy MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA otrzyma pamiątkowy medal.

Od  1 września 2018 r. Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym powstanie klasa triathlonowa – jest to na ten moment pierwsza klasa o takim profilu sportowym na Dolnym Śląsku. Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek podkreśla, że pomysł utworzenia klasy sportowej o tym profilu podsunął Marcin Markiewicz – znany świdnicki triathlonista i propagator tej dyscypliny sportu. Pomysł spotkał się z entuzjazmem i pełna aprobatą dyrektora szkoły Krystyny Kwaśnik. Znaleźli się także chętni nauczyciele wychowania fizycznego i działacze sportowi – Ryszard Mydłowski, Katarzyna Kalita oraz Leszek Noworól, którzy zaangażowali się w działania organizacyjne. Opracowali Program wychowania fizycznego dla oddziału sportowego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym z ukierunkowaniem na triathlon i uzyskali akceptację Polskiego Związku Triathlonu. Triathlon to dyscyplina wymagająca zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, szczególnie basenu krytego.

Wójt Gminy podkreśla, że Szkoła w Witoszowie Dolnym już niebawem będzie dysponowała odpowiednią bazą dla tej dyscypliny – Od września zostanie uruchomiony basen, którego budowa jest już na ukończeniu. Tereny okolic Witoszowa Dolnego i Witoszowa Górnego dają duże możliwości do treningów kolarskich oraz biegania. Klasa triathlonowa w Witoszowie bazować będzie na uczniach obecnych klas piątych, którzy zdeklarowali naukę w tej klasie. Uczniowie klasy triathlonowej po trzyletnim cyklu zajęć sportowych dysponować będą bardzo wysoką sprawnością fizyczną, cechować ich będzie wysoka samodyscyplina i systematyczność oraz umiejętność zarządzania czasem, a także umiejętność pracy zespołowej. Cieszy to, że tak wielu uczniów i ich rodziców jest zainteresowanych udziałem w zajęciach klasy triathlonowej. To ważne, aby młodzież była bardziej aktywna ruchowo i bardziej sprawna fizycznie.

Zawody MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA będą dla uczniów, którzy zgłosili akces do klasy triathlonowej, doskonałą okazją zobaczenia z bliska na czym polega ta dyscyplina sportu. Będzie też okazja do spotkania zawodników i uzyskania od nich informacji na temat triathlonu, trudności i problemów, które muszą pokonywać zawodnicy podczas treningów i zawodów sportowych – dodaje Pani Wójt Teresa Mazurek.

/artykuł  nadesłany/

Poprzedni artykułRozklejał nielegalne ogłoszenia. Kazali mu sprzątać
Następny artykułRzecznik Praw Pacjenta chce wyjaśnień w sprawie świdnickiego SOR