Strona główna 0_Slider Odeszła Urszula Kozłowska. Pisarka zmarła po ciężkiej chorobie

Odeszła Urszula Kozłowska. Pisarka zmarła po ciężkiej chorobie

3

Świdnicka autorka książek dla dzieci odeszła po wyczerpującej walce z nowotworem. Urszula Kozłowska pisała pogodne bajki dla najmłodszych, a w jej literackim dorobku znajduje się ponad 300 książeczek. Pisarka i poetka zmarła w wieku 59 lat.

Urszula Kozłowska była autorką książek przeznaczonych dla najmłodszych. Tworzyła baśnie i bajki, a w formie wierszy spisywała także legendy. Jej pozytywne i ciepłe historie, uwielbiane przez dzieci, o kotkach, kaczuszkach i innych zwierzątkach, były nagrywane w wersji audio przez takich artystów jak Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki i Emilian Kamiński.

Spośród jej książek warto wspomnieć popularną serię „A kuku!”. Inne tytuły tej autorki to m.in. „Bajeczki z podwórka i znad rzeczki”, „Ciekawski kotek”, „Baranek czyścioszek” czy też „Alibaba i 40 rozbójników. Bajki świata”. W swych opowieściach mieszkanka Świdnicy w ciekawy sposób przekazywała najmłodszym podstawową wiedzę o świecie. W jej literackim dorobku znajduje się ponad 300 książeczek.

Świdnicka pisarka zmagała się ze złośliwym nowotworem. Wielu mieszkańców, czytelników i przyjaciół zaangażowało się w walkę o jej życie. Dzięki zbiórkom i licznym akcjom charytatywnym udało się zdobyć środki na leczenie. Niestety, autorka bajek zmarła wczoraj w wieku 59 lat.

Mąż, córka i syn wraz z rodziną oraz przyjaciółmi pożegnają Urszulę Kozłowską jutro, 10 marca. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 11.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułKoncert Vadera już w sobotę [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułNiedziela z Kucykiem w Morawie