Strona główna Kultura Muzyczna zapowiedź „Posłuchane” na świdnickim dworcu

Muzyczna zapowiedź „Posłuchane” na świdnickim dworcu

0

Własnym jingielem organizatorzy „Posłuchane” zachęcają podróżujących szynobusami na trasie Świdnica-Wrocław do udziału w kolejnym muzycznym projekcie. Nad wydarzeniem trwają intensywne prace. Nowa edycja ma zaskakiwać świeżością i pomysłowością.

Posłuchane to inicjatywa Fundacji Ładne Historie, która zakłada promocję polskiej muzyki elektronicznej poza głównymi ośrodkami, budowanie w regionie świadomej publiczności oraz prezentację twórców, mających na koncie osiągnięcia w dziedzinie muzyki alternatywnej. W ciągu ostatnich dwóch lat fundacja zaprezentowała kilka zróżnicowanych tematycznie odsłon wydarzenia.

Pracujemy nad kolejną edycją, która z pewnością zaskoczy świeżością i pomysłowością. Oryginalną zapowiedzią nadchodzących wydarzeń jest jingiel, którego autorem jest Łukasz Palkiewicz, znany jako Szatt, współtwórca zespołu Kroki, związany z inicjatywą Posłuchane jako dyrektor artystyczny – informują organizatorzy muzycznego projektu.

Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi jingiel emitowany jest w pociągach,  zatrzymujących się na stacji Świdnica – Miasto. – Chcemy w ten sposób podkreślić odwołanie do lokalnego charakteru  i genezy wydarzenia. Świdnicka stacja jest pierwszą w regionie, posiadającą własną, muzyczną zapowiedź. Warto zwrócić na to uwagę podczas podróży – dodają.

Już wkrótce więcej szczegółów na temat planowanych w tym roku wydarzeń w ramach Posłuchane.

/oprac. AN/
/materiały organizatora/