Strona główna 0_Slider Licealiści stworzyli wyjątkowy cover i nakręcili do niego teledysk

Licealiści stworzyli wyjątkowy cover i nakręcili do niego teledysk [VIDEO]

1

Uzdolnieni uczniowie ze Strzegomia na nowo muzycznie zaaranżowali słynną piosenkę „Stand by me”. W ich wersji przebój Bena E. Kinga wzbogacony został o beatbox, ukulele, dźwięki zamka błyskawicznego czy dzwonka rowerowego. Młodzież postarała się również o własny teledysk do coveru.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie brakuje młodzieży uzdolnionej muzycznie. Występy licealistów można było podziwiać chociażby podczas listopadowych przedstawień teatralnych. Uczniowie LO świetnie poradzili sobie z utworami znanych musicali: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Chicago” oraz „Mamma Mia”. To zasługa nauczycielki Agnieszki Rut, która prowadzi koło muzyczne i przygotowuje licealistów do muzycznych przedsięwzięć.

Podczas jednego z występów w szkolnej auli licealiści zaprezentowali utwór „Stand By Me” Bena E. Kinga. Wykonanie i interpretacja utworu zachwyciły. Tak narodził się niecodzienny projekt: nagrać własną interpretację znanego przeboju. Do realizacji zadania uczniowie zaprosili nauczyciela Przemysława Stempniewicza, który wyreżyserował nagranie. Bardzo pomocny w realizacji tego przedsięwzięcia okazał się sprzęt ze studia radiowego, znajdującego się w strzegomskim liceum, który pozwolił osiągnąć wysoką jakość dźwięku.

W utworze występują – Nicole Sarna, Sandra Nadworna, Julia Kulpińska, Nicole Radosz, Sandra Baranowska i Alan Tułacz.

/oprac./
/materiały: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu/