Strona główna Kultura Kolejne recytatorskie popisy młodzieży

Kolejne recytatorskie popisy młodzieży [FOTO]

1

Za nami kolejny etap tegorocznego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik’’. Podczas eliminacji powiatowych można było usłyszeć takie utwory jak ,,Pchła Szachrajka’’ Jana Brzechwy, ,,Miss Stonoga’’ Agnieszki Frączek czy też ,,Balladę o kogucie’’ Wandy Chotomskiej. I tym razem młodzi wykonawcy wykazali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, radząc sobie świetnie z prezentowanymi wierszami.

Eliminacje powiatowe zorganizowano w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W dzisiejszych zmaganiach wzięło udział łącznie 24 recytatorów, w większości w kategoriach „młodsi”. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie – Violetta Sobczak, harcmistrzyni, skarbnik komendy hufca ZHP w Świdnicy, Wanda Karaśkiewicz, poetka, oraz Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Poziom od lat jest bardzo podobny, wyrównany. Z tymi talentami jest trochę jak z sinusoidą. Są lata chude, ale też są lata grube. Jak w tej grupie ,młodsi’’ pojawi się już ktoś ciekawy i utalentowany, to jest on obecny z nami przez co najmniej następne 6 lat – przyznał Mariusz Kozłowski.

Po wysłuchaniu prezentacji komisja postanowiła wyróżnić nagrodami książkowymi następujących wykonawców – Malwina Dzieniszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Jaroszewie, Wiktoria Burek z Publicznej Szkoły nr 2 w Świebodzicach, Martyna Dworniczak z SP w Strzelcach, Malwina Kulig z SP w Pszennie, Katarzyna Żmojdzian z SP w Strzelcach.

Zwycięzcami dzisiejszych zmagań zostali – z kategorii młodsi – Krzysztof Giza z SP nr 1 w Świdnicy, Maja Mikosik z Społecznej SP w Świdnicy, Liwia Żak z SP nr 1 w Świdnicy. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i awans do ostatniego już etapu wojewódzkiego, w kategorii ,,młodsi’’ nastąpi 26 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku.

Jutro o nominację do finału „Pegazika” powalczą kolejni uzdolnieni recytatorzy. Tym razem w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpią wykonawcy kategorii ,,starsi’’.

/Marta Bułgajewska – praktyka dziennikarska/

Poprzedni artykułStłuczka na pl. św. Małgorzaty [FOTO]
Następny artykułZamiast na wagary, poszli do pracy