Strona główna Kultura Finaliści „Pegazika” wyłonieni

Finaliści „Pegazika” wyłonieni

0

Drugiego dnia eliminacji powiatowych konkursu ,,Pegazik’’ młodzi recytatorzy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie i fragmenty prozy. Tym razem dominowała Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek i J.K. Rowling. ,,Cień’’, ,,Noc w hotelu’’ czy też ,,Harry Potter i Zakon Feniksa’’ to tylko niektóre z wielu tytułów, z których czerpała młodzież.

Eliminacje powiatowe w kategorii ,,starsi’’ zorganizowano w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W dzisiejszych zmaganiach wzięło udział łącznie 21 wykonawców, ocenianych przez jury w składzie – Violetta Sobczak, harcmistrzyni, skarbnik komendy hufca ZHP w Świdnicy, Wanda Karaśkiewicz, poetka, oraz Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Po wysłuchaniu prezentacji komisja postanowiła wyróżnić Dominika Noska z SP w Marcinowicach, Jakuba Nowaka ze Społecznego Gimnazjum Akademickiego w Świebodzicach, Olgierda Hodela z SP w Mokrzeszowie i Kingę Półtorak z SP w Lutomi Dolnej.

Zwycięzcami dzisiejszych zmagań zostali – w kategorii starsi – Sylwia Borkowska z SP w Witoszowie Dolnym, Sandra Suchojad ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Kacper Sowa z SP nr 2 w Świdnicy oraz Miłosz Stolpiński z SP nr 2 w Pszennie.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i awans do ostatniego już etapu wojewódzkiego, który zostanie zorganizowany 27 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka

Poprzedni artykułPoświęcił się walce o ocalenie zabytku. Pożegnano Zdzisława Deutschmanna
Następny artykułPół miliona prowizji za przetarg: winni wszyscy inni?