Strona główna 0_Slider Energiczny szczeniak czeka na dom

Energiczny szczeniak czeka na dom [FOTO]

0

Skiper ma około 5 miesięcy i dopiero uczy się śmiałości do ludzi. Szczeniak jest bardzo energiczny i aktywny. Wymaga jeszcze socjalizacji. Z pewnością jednak, gdy przyszły właściciel poświęci mu swoją uwagę i czas, stanie się on wspaniałym przyjacielem domu.

Skiper przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. – Jak na szczeniaka przystało jest zwierzakiem do wyuczenia, choć podstawy już ma. Kluczowa jest właściwa socjalizacja Skipera – niestety, poprzedni opiekunowie psa trochę zepsuli sprawę. Skiper bywa bojaźliwy. Oszczekuje obcych, odsuwa się od nich i w pierwszej chwili nie chce nawiązywać z nimi kontaktu. Gdy dostaje jednak szansę na spokojne zapoznanie – bez gwałtowności, psiak zaczyna chętnie obwąchiwać człowieka, merdać ogonem i nawiązuje kontakt – opisują szczeniaka pracownicy instytucji.

Niewielki psiak uczy się dopiero śmiałości. – Każdego dnia idzie mu coraz lepiej. Bardzo wzoruje się na innych psach. W boksie mieszka z dwoma kolegami, którzy z wzajemnością jego akceptują. Ma więc możliwość obserwowania i naśladowania – tłumaczą.

Szczeniak zachowuje już czystość. – Szukamy mu domu bez malutkich dzieci, gdyż nie lubi hałasów, krzyków i uciążliwego kontaktu z człowiekiem. Bardzo mile widziany drugi pies. Jest tylko jeden warunek: pies nie może być natrętny, Skiper boi się takich zwierząt. Kotów nie zna, nie wykazał agresji w kontakcie ze schroniskową kotką wolno żyjącą – dodają.

Kontakt w sprawie adopcji szczeniaka znajdziesz TUTAJ.

/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/