Strona główna Wydarzenia Dobromierz Dziura na dziurze. Droga w końcu do remontu

Dziura na dziurze. Droga w końcu do remontu [FOTO]

3

Droga dojazdowa do gruntów rolnych Szymanów – Serwinów doczeka się przebudowy. Remont odcinaka o długości 1,72 km będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Gmina Dobromierz otrzyma w sumie dotację wysokości ponad 360 tys. zł. Uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej jednostkom samorządu terytorialnego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych podjęto podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ten odcinek drogi od lat wymaga generalnego remontu. Powiat przez lata nie zadbał o przebudowę tego łącznika. Tym bardziej cieszy więc fakt, że droga, którą obecnie zawiaduje Gmina Dobromierz zostanie wyremontowana, a mieszkańcy będą mogli bez przeszkód z niej korzystać – komentuje wójt gminy  Dobromierz Jerzy Ulbin.

W ramach zadania wykonana zostanie podbudowa drogi oraz nowa nawierzchnia asfaltowa. Przebudowa ma nie tylko pozwoli odciążyć ruch, ale i poprawi stan bezpieczeństwa.

/oprac./
/komunikat – UG Dobromierz/