Strona główna Wydarzenia Świdnica Dietetyczne rewolucje dla dzieci i rodziców

Dietetyczne rewolucje dla dzieci i rodziców

0

Stowarzyszenie Mamy co Kochamy zaprasza rodziców i dzieci na Dietetyczne Rewolucje – cykl bezpłatnych warsztatów w Świdnicy. Na spotkaniach poruszony zostanie temat zdrowego odżywiania. Zapisy startują 1 kwietnia.

Dietetyczne Rewolucje mają podnieść świadomość, że zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Darmowe spotkania będą się odbywały w siedzibie Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy, przy ul. Rynek 38/3 w dniach od 22 maja do 22 czerwca. Zajęcia zaplanowane są w każdym tygodniu od wtorku do piątku. Ich uczestnicy zostaną podzielni na grupy. Pierwsza z nim będzie spotykała się w dniach od 22 do 25 maja. Kolejna przychodzić będzie na warsztaty w dniach od 5 do 8 czerwca. Trzecia grupa będzie uczestniczyć w zajęciach w dniach od 12 do 15 czerwca, a ostatnia, czwarta – od wtorku do piątku, w dniach od 19 do 22 czerwca.

Podczas każdej z tur warsztatów dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska opowie o błędach dietetycznych w żywieniu dzieci i młodzieży oraz o tym, jak ich unikać, Karolina Osińska-Marcińczyk pokaże zdrowe pomysły na śniadania, kolacje i przekąski, a doradca żywieniowy Małgorzata Czerwińska na warsztatach kulinarnych zaprezentuje, jak przygotować zdrowe obiady dla całej rodziny. Uczestnicy warsztatów nauczą się panowania nad emocjami i „nie zajadania” problemów, poznają zasady zdrowej kuchni i dowiedzą się, jak unikać błędów żywieniowych.

Mamy co kochamy czekają na chętnych, którzy chcą zmienić swój tryb życia, a w szczególności nauczyć się komponować zdrowe potrawy. – Zależy nam, aby zgłaszały się pary rodzic-dziecko (nastolatek) – mówią organizatorzy. Rejestracja rusza 1 kwietnia:

Dietetyczne Rewolucje 2018 – I grupa – warsztaty od wtorku do piątku (22-25 maja)

Dietetyczne Rewolucje 2018 – II grupa – warsztaty od wtorku do piątku (5-8 czerwca)

Dietetyczne Rewolucje 2018 – III grupa – warsztaty od wtorku do piątku (12-15 czerwca)

Dietetyczne Rewolucje 2018 – IV grupa – warsztaty od wtorku do piątku (19-22 czerwca)

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Współorganizatorzy warsztatów – Urząd Miejski w Świdnicy oraz Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju.

/Materiały – Stowarzyszenie Mamy co Kochamy/