Strona główna 112 46 wykroczeń na przejazdach kolejowych

46 wykroczeń na przejazdach kolejowych [FOTO]

1

64 pojazdy zostały skontrolowane wczoraj przez świdnickich policjantów w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”. W wyniku prowadzonych działań na dziewięciu przejazdach kolejowych w powiecie świdnickich, funkcjonariusze ujawnili w sumie 46 wykroczeń.

Wczoraj na terenie powiatu świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Akcja miała na celu eliminację negatywnych zachowań u pieszych oraz kierujących podczas korzystania ze strzeżonych oraz niestrzeżonych przejazdów kolejowych.

W trakcie powyższej akcji, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy skontrolowali 64 pojazdy, ujawniając 46 wykroczeń z czego trzy dotyczyły przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Akcja prowadzona była na 9 przejazdach kolejowych w powiecie świdnickim.

Policja przypomina o przepisach obowiązujących na przejazdach kolejowych. – Kierujący pojazdem jest zobowiązany: zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność; przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona; prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd; w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie – informują funkcjonariusze

Kierującemu pojazdem nie wolno natomiast objeżdżać opuszczone zapory lub półzapory oraz wjeżdżać na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone. – Zabrania się także – wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy; wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim; omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu – apelują rozwagę policjanci.

 /Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica/

Poprzedni artykułFestiwal Filmów Animowanych już wkrótce w Żarowie
Następny artykułPieniądze już są. Czy replika samolotu „Czerwonego Barona” stanie w Świdnicy?