Strona główna Wydarzenia Żarowskie Centrum Przesiadkowe – trwają intensywne prace

Żarowskie Centrum Przesiadkowe – trwają intensywne prace [FOTO]

0

Zimowa aura nie przeszkadza w prowadzeniu prac przy budowie zintegrowanego Centrum Przesiadkowego oraz ścieżek rowerowych na terenie Żarowa. Łącznie na terenie miasta przybędzie dokładnie 8,20 kilometrów nowych dróg rowerowych. W tej chwili roboty koncentrują się na głównym skrzyżowaniu w centrum miasta, gdzie trwają jeszcze prace wodociągowe pod budowę ronda, które powstanie na tym odcinku drogi.

Na plac budowy wkroczyli także pracownicy gazowni, realizując prace przy rurociągach. – Nabierają tempa prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w Żarowie. Na ukończeniu są już prace wodociągowe przy budowie nowego ronda w centrum skrzyżowania, a w ślad za nimi na placu budowy realizowane są także prace gazownicze. Teren ul. Krasińskiego też rozkopany, powstaje tam ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem i oświetleniem. Inwestycje wiążą się z utrudnieniami komunikacyjnymi, ale wykonawca stara się tak realizować prace, aby na razie nie zamykać całego skrzyżowania – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Prace dotyczące budowy dróg rowerowych są kolejną częścią tej potężnej inwestycji w mieście, którą realizujemy w ramach projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów”. Nowe drogi dla rowerzystów powstaną przy ulicach: Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Chrobrego, Krasińskiego, na polnej drodze między ulicami Armii Krajowej a Przemysłową, Przemysłowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Mickiewicza, Cembrowskiego, Dębowej, Słowiańskiej, Talowskiego, Bukowej, Świerkowej, Modrzewiowej, Wierzbowej, Jodłowej, Brzozowej i Jaworowej.

W ramach projektu zostanie wybudowane centrum przesiadkowe wraz z miejscami parkingowymi dla samochodów i rowerów oraz wiatą przystankową, przebudowane zostaną drogi rowerowe, piesze oraz gminne, wykonane zostanie oświetlenie uliczne. Elementem uzupełniającym projektu będzie zagospodarowanie zieleni miejskiej oraz zakup infrastruktury towarzyszącej w postaci stojaków na rowery i koszy na śmieci, co wpłynie na zwiększenie atrakcyjności tego terenu. Wartość całej inwestycji to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułElektroniczne tablice z rozkładem staną na przystankach