Strona główna Wydarzenia „Twarze Polaków”. Weź udział w sesji fotograficznej

„Twarze Polaków”. Weź udział w sesji fotograficznej

0

Projekt „Twarze Polaków – portret społeczeństwa” Wojciecha Grzędzińskiego laureata World Press Photo ma na celu pokazanie Polaków w 2018 roku. Najbliższa sesja fotograficzna planowana jest 19 lutego w Żarowie 19 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w godz. od 13.00 do 20.00. Może wziąć w niej udział każdy, kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem.

W różnych miejscach w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, autor planuje wykonać ponad tysiąc portretów. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. – Portrety wykonywać będę podczas plenerowych wydarzeń kulturalnych, w miejscach zrzeszających poszczególne grupy społeczne czy podczas zwykłych dni w zwykłych miejscach, gdzie do przenośnego studia zapraszać będę chętnych do pozowania. Każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcie oraz dzień po sesji odbitkę fotografii Fuji Instax – mówi Wojciech Grzędziński, autor projektu.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest FujiFilm Polska.

Wojciech Grzędziński – (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

/Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułILUZJA | MENTALIZM | SHOW – sobotni wieczór w Białej Damie