Strona główna 0_Slider Szmaragdy, cytryny, agaty na wyciągnięcie ręki

Szmaragdy, cytryny, agaty na wyciągnięcie ręki [FOTO]

0

Agaty, kalcyty, jaspisy, a także budzące żywsze bicie serca rubiny i szmaragdy można oglądać na V Giełdzie Minerałów. Do Galerii świdnickiej na dwa dni zawitali kolekcjonerzy z całej Polski. Przy okazji jest okazja, by wybrać dla ukochanej osoby prezent na zbliżające się Walentynki.

Podczas świdnickiej giełdy można podziwiać wiele interesujących okazów jak np. minerały Dolnego Śląska, w tym ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Wśród prezentowanych minerałów znalazły się również skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz kolekcjonerskie okazy septarii syderytowych.

Oko przyciąga biżuteria ze szmaragdów, rubinów czy też szafirów,  robiona ręcznie przez wystawców. Wśród rękodzieła znalazły się minerały łączone z  muszlą, drewnem, konopiami czy też lnem oraz wyroby z kamienia jak ozdobne jaja, świeczniki, wazony. Urokiem oczarują również kolorowe czaroity z Rosji, geody ametystowe z Brazylii i piryty z Peru. Giełda potrwa do 11 lutego.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułTo był bal! Studniówka III LO ze Świdnicy [FOTO]
Następny artykułSmog daje się we znaki [FOTO/VIDEO]