Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicki basen startuje w przyszłym tygodniu

Świebodzicki basen startuje w przyszłym tygodniu [FOTO]

3

Wszystkie odbiory i poprawki, które opóźniały termin otwarcia świebodzickiego basenu, zostały już wykonane. Z basenu i atrakcji zmodernizowanego Wodnego Centrum Rekreacji będzie można korzystać już w poniedziałek 19 lutego.

Zakończył się trwający ponad pół roku remont obiektu. – Mam nadzieje, że mieszkańcy z zadowoleniem przyjmą zmodernizowaną pływalnię, staraliśmy się wzbogacić obiekt o atrakcje dla jak najszerszej liczby odbiorców, by każdy znalazł tu coś dla siebie – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Nasz basen to teraz nie tylko miejsce, w którym można popływać, ale także obiekt oferujący relaks i odprężenie. Zapraszam do korzystania – dodaje.

W efekcie modernizacji wydzielona została osobna strefa saunarium i tężni solnej, wraz z basenem schładzającym i wytwornicą lodu. Są nowe natryski, toalety i szatnie, hol i elektroniczny system kasowy, a w strefie basenowej pojawiły się atrakcje dla dużych i małych.

Jedną z największych jest niewątpliwie 12-osobowe jacuzzi, które wraz z drugą, mniejszą wanną, daje wspaniałe możliwości relaksu. A dla maluchów przygotowano wodny plac zabaw, na którym czekają na nie: zabawny, kolorowy smok i krab, „psikające” wodą. W brodziku pojawiła się mała zjeżdżalnia, grzybek wodny i rybka-fontanna. Zmodernizowana została także zjeżdżalnia oraz strefa hydromasaży w basenie rekreacyjnym.

W strefie saun pojawiły się aż cztery sauny: sucha, parowa, z aromaterapią oraz infrared. Po relaksującym pobycie w takim miejscu możemy udać się do tężni solnej, która dostarczy nam niezbędnych mikroelementów, uspokoi, odpręży. Zakres prac był naprawdę bardzo duży, objął także podbasenie, gdzie zmodernizowano system filtrów, system wentylacyjny, klimatyzacyjny. Wszystko sterowane komputerowo.

Modernizacja i przebudowa Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach została w pełni sfinansowana z budżetu gminy. Koszt to 2 mln zł.

Otwarcie obiektu dla korzystających nastąpi w poniedziałek, 19 lutego.  A w pierwszy weekend funkcjonowania basenu, czyli 24 i 25 lutego, przygotowano niespodziankę dla najmłodszych. Dzieci do 16. roku życia będą mogły w tym terminie korzystać z pływalni bezpłatnie. Darmowy pobyt na pływalni może trwać maksymalnie do 2 godzin.

/oprac./
/komunikat UM Świebodzice/

Poprzedni artykułOskarżony o pobicie czworga Ukraińców na tle narodowościowym
Następny artykułO współpracy i inwestycjach z przedsiębiorcami [FOTO]