Strona główna Wydarzenia O współpracy i inwestycjach z przedsiębiorcami

O współpracy i inwestycjach z przedsiębiorcami [FOTO]

0

Lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej i inwestorzy wzięli udział w konferencji „System wspierania przedsiębiorczości”. Podczas spotkania, zorganizowanego przez burmistrza Żarowa Leszka Michalaka, nie zabrakło także podsumowania minionego roku oraz planów na najbliższe miesiące.

Minione lata to był dobry czas dla zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej. W 2016 roku 6 zakładów przemysłowych dokonało albo rozbudowy albo budowy, rok później w 2017 roku było to pięć zakładów. A w tym roku prognozujemy, że 3 zakłady dokonają kolejnych inwestycji na swoim terenie. Wśród inwestycji gminnych dedykowanych przedsiębiorcom są dwie nowo wybudowane drogi przy ul. Talowskiego wraz z kanalizacją sanitarną i deszczową, przepompownią ścieków, zbiornikiem na wodę i hydrofornią oraz przy ul. Strefowej. Szanowni Państwo to Wy tworzycie gospodarczy potencjał tego regionu. Dlatego dziś dziękuję Wam za współpracę i mam nadzieję na kolejne nasze wspólne inicjatywy – mówił podczas spotkania z przedsiębiorcami 9 lutego burmistrz Leszek Michalak.

O nowych zasadach wspierania inwestycji w strefie proponowanych przez rząd mówiła podczas spotkania Beata Rzemyszkiewicz z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. – Nowe przepisy regulujące pomoc publiczną, zgodnie z zapewnieniami rządu mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Na chwilę obecną strefa ekonomiczna funkcjonuje w 58 lokalizacjach, po zmianie struktury WSSE będzie zarządzała obszarami w 30 powiatach. Obecnie tereny strefy ekonomicznej są to tereny wydzielone administracyjnie i tylko na tych terenach inwestor lokując swoją inwestycję może korzystać ze zwolnienia podatkowego. Projekt pod nazwą „Polska Strefa Inwestycji” zakłada objęcie całego obszaru inwestycyjnego kraju możliwością korzystania z preferencyjnych warunków prowadzenia działalności. Decyzja o wsparciu nowej inwestycji będzie wydawana na czas określony, wynikający z przepisów prawa, liczony od dnia wydania decyzji – informowała.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej WSSE „INVEST-PARK”, przekonując, jak bardzo istotny jest dziś potencjał ludzki. – W 2017 roku w DSSE pracowało 351 osób, w tym 42 nowozatrudnionych pracowników. Oferujemy naszym pracownikom wynagrodzenia- niebawem wyższe niż na rynku, awanse, indywidualne programy rozwojowe, inicjatywy wewnętrzne i inwestycje w talenty. Cenimy sobie bardzo efektywność i tutaj na uwagę zasługuje zaangażowanie i aktywność z inicjatywy pracowników – podkreślała Małgorzata Adamczyk-Foryś z Daicel Safety Systems Europe z Żarowa.

Nie zabrakło także innych informacji. O nowych mieszkaniach w Żarowie mówił Leszek Paweł Kaźmierczak. Ofertę Zespołu Szkół w Żarowie przedstawiła natomiast dyrektor Dorota Jasztal, a Gminnego Centrum Kultury i Sportu dyrektor Tomasz Pietrzyk.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułŚwiebodzicki basen startuje w przyszłym tygodniu [FOTO]
Następny artykułPrezes Sądu Okręgowego w Świdnicy odwołany przez ministra Ziobrę faksem