Strona główna Konkursy Świdnica na dawnych pocztówkach

Świdnica na dawnych pocztówkach [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

4

Trzeci tom albumu autorstwa Andrzeja Dobkiewicza i Sobiesława Nowotnego znajdzie się na pewno w biblioteczkach czytelników Swidnica24.pl. Publikacja była nagrodą w konkursie ogłoszonym przez Swidnica24.pl i znamy już zwycięzców.

Album jest kontynuacją serii „Świdnica na starych pocztówkach”. Trzeci tom, wydany w języku polskim i niemieckim, zawiera 300 kart pocztowych, na których można zobaczyć nie tylko doskonale znane współczesnym świdniczanom budynki, ale także te obiekty, po których już nie ma śladu, jak pierwszy dworzec czy wyburzone w latach 60. XX wieku kamienice. Szczególnie wzruszające są pocztówki, na których widać dawnych mieszkańców miasta. Karty zostały ułożone w porządku alfabetycznym wg polskich nazw ulic, ale autorzy podają także ich wcześniejsze, niemieckie odpowiedniki.

Chętnie wykorzystywanym motywem do widokówek był plac Grunwaldzki z okazałym budynkiem browaru. Dziś w jednym z budynków należących do dawnej wytwórni piwa działa Klub Bolko. Uczestnicy konkursu nie mieli problemu z odpowiedzią na pytanie, jak nazywał się browar? To Braucommune (pojawia się również pisownia Braukommune i Brau-Commune). Nagrody – egzemplarze albumu „Świdnica na dawnych pocztówkach” trafiają do Piotra Balawajdera i Agnieszki Kaźmierczyk. Gratulujemy!

Poprzedni artykułUrodziny Schlaga przy muzyce organowej [KONKURS]
Następny artykułDominacja gospodarzy w Witoszowie Dolnym! [FOTO]