Strona główna Sport Siatkówka Siedemnaste zwycięstwo siatkarek Poloni

Siedemnaste zwycięstwo siatkarek Poloni

0

Nie było sensacji w meczu liderek tabeli z outsiderkami grupy trzeciej II ligi. Siatkarki MKS-u Polonia Świdnica pokonały na wyjeździe w trzech setach ekipę Polonii Łaziska Górne.

Wygrana przyszła łatwo, gładko i przyjemnie. W pierwszym secie w miarę wyrównana walka toczyła się tylko na początku. W połowie partii biało-zielone odskoczyły na dystans kilku punktów, zwyciężając 25:17. W drugiej odsłonie emocje skończyły się przy wyniku 7:7. Świdniczanki następnie wyszły na prowadzenie 10:8, 15:11, a następnie 19:13. Finalnie znów na finiszu było 25:17. W ostatnim secie nasze zawodniczki prowadziły od początku do końca, wygrywając 25:15, a w całym spotkaniu 3:0. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej, polonistki mają siedem punktów przewagi nad drugim Sokołem Radzionków. MVP meczu została Ewa Woźniak.

Polonia Łaziska Górne – MKS Polonia Świdnica 0:3 (17:25, 17:25, 15:25)

Polonia Świdnica: Adamek, Małodobra, Krusiewicz, Telega, Druciak, Paluszkiewicz, Mielczarek, Woźniak, Kuncman, Śmidowicz, Kołodziejczyk, Gezella

Poprzedni artykułBlaski i cienie modernizacji trasy Świdnica-Modliszów-Stary Julianów