Strona główna 0_Slider Przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 jeszcze raz

Przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 jeszcze raz

2

Przed tygodniem pierwszy przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 na świdnickim osiedlu Zawiszów został unieważniony. Oferty zainteresowanych firm zdecydowanie przekraczały kwotę, jaka na zadanie zarezerwowano w budżecie miasta.

Zdjęcie Artur Ciachowski

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej prezydent Beata Moskal-Słaniewska stwierdziła, że inwestycja jest możliwa do wykonania za środki, jakie na ten cel zarezerwowało miasto, czyli około 3 milionów złotych i taka kwota widnieje w informacjach do kolejnego przetargu.

W 2016 roku w ramach I etapu szkołę rozbudowano o dwie klasy i dwie świetlice dla najmłodszych uczniów. Wówczas prezydent miasta zapowiedziała, że o kolejnym etapie będzie można decydować dopiero po zmianach, jakie dla systemu oświaty przygotowywało ministerstwo edukacji. Po przywróceniu ośmioklasowych podstawówek władze Świdnicy proponowały, by uczniowie klas VII i VIII z rejonu Zawiszowa trafili do byłego Gimnazjum nr 2 (obecnej SP nr 2). Na to zgody nie wyraziła większość rodziców. Ostatecznie zapadła decyzja o nauce na zmiany do czasu wybudowania dodatkowej przestrzeni.

II etap obejmuję budowę 6 dodatkowych klas wraz z zapleczem sanitarnym oraz gabinetów dla psychologa i logopedy. Nowy termin wykonania inwestycji, podany w dokumentacji przetargowej, to połowa listopada 2018 roku.

/asz/

Poprzedni artykułŚwietny start najmłodszych siatkarek Polonii w Miliczu
Następny artykułKierowca skarży się na oblodzony łącznik