Strona główna 0_Slider Plaga pijanych kierowców

Plaga pijanych kierowców

1

Mimo licznych apeli świdnickich policjantów  o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych kierowców. Tylko 2 i 3 lutego funkcjonariusze powiatu świdnickiego zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 2 lutego, policjanci  zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który mając 2,1 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem VW Golf. W sobotę, 3 lutego,  policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy 29-latek kierował samochodem osobowym marki Renault mając 0,7 promila alkoholu w organizmie, kolejny „drogowy as”  to 31-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel, który kierował nim mając blisko 1,1 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca to  49 -latek  z wynikiem blisko 0,6 promila w organizmie, kierował samochodem osobowym marki Daewoo.

Niechlubny rekordzista to 58-latek który kierował samochodem osobowym marki Renault z wynikiem 2,2 promila w organizmie. Okazało się jednak, że to nie wszystko, co  58-letni kierowca miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że wobec kierującego sąd orzekł już wcześniej zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułDwadzieścia kolizji jednego dnia
Następny artykułBosch Service radzi: co wybrać – porównanie silników benzynowych i diesel