Strona główna Wydarzenia Marcinowice Odprawa roczna w marcinowickiej policji

Odprawa roczna w marcinowickiej policji [FOTO]

1

Skuteczniejsze działania policji i niższa przestępczość – tak podsumowała rok 2017 marcinowicka policja. O swoich wynikach i przeprowadzonych czynnościach funkcjonariusze mówili 12 lutego podczas rocznej odprawy.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Teresa Michalak, sekretarz gminy Alicja Synowska, Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies, kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Jan Piskor oraz policjanci marcinowickiego posterunku.

Kierownik Posterunku w Marcinowicach w formie prezentacji przedstawił zakres działań, ilość interwencji i skuteczność przeprowadzonych działań marcinowickiej policji w 2017 r. Policjanci przy wsparciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz funkcjonariuszy z Ruchu Drogowego w 2017 r. przeprowadzili 461 interwencji. W 2017 r. odnotowano 6 zdarzeń wliczanych do przestępstw 7 kategorii, o 8 mniej niż w 2016 r. Zatrzymano 25 sprawców przestępstw kryminalnych na gorącym uczynku. Marcinowicka policja przeprowadzała również wiele innych czynności prowadzących do ograniczenia przestępczości na terenie gminy i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Policja z Marcinowic oprócz interwencji, zatrzymań w ciągu roku przeprowadzała różnorodne akcje i przedsięwzięcia t.j. akcje „Zima Bezdomni”, „Włam”, „Bezpieczne Ferie”, „Stop Piratom Drogowym”, „Akcja Znicz” i wiele innych. Policjanci odwiedzali szkoły gminy Marcinowice, bezpośrednio trafiając swoimi prelekcjami do dzieci i młodzieży. W 2017 r. odbył się również coroczny Międzyszkolny Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, mającym na celu poszerzenie wiedzy o ruchu drogowym wśród dzieci.

Za podejmowane działania i dobrą współpracę podziękował wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, który poinformował, że na budynku Urzędu Gminy zamontowane zostały w ubiegłym roku kamery monitorujące drogę krajową nr 35 w obu kierunkach i przejście dla pieszych. Wójt zapowiedział również, że w planach jest zwiększenie ilości kamer oraz postawienie znaku, iż miejscowość jest monitorowana. – Oprócz kamer po długich staraniach w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad doświetlone zostały przejścia dla pieszych. Jedno znajduje się w Tworzyjanowie oraz trzy w Marcinowicach. Ponadto pragnę podkreślić, iż zaplanowany został remont siedziby Posterunku Policji, co wpłynie na poprawę warunków pracy policjantów oraz obsługę mieszkańców – mówił Władysław Gołębiowski.

/Urząd Gminy w Marcinowicach/

Poprzedni artykułMłodzi pływacy zasłabli na basenie w Żarowie
Następny artykułSmog w Świdnicy? Sprawdź na bieżąco jakość powietrza