Strona główna 0_Slider Od poniedziałku darmowe porady prawne dla ofiar przestępstw

Od poniedziałku darmowe porady prawne dla ofiar przestępstw

0

Akcja ma przypomnieć o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy – podkreśla prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Od 19 do 23 lutego 2018 bezpłatnych porad prawnych i informacji o formach wsparcia udzielać będą prawnicy, kuratorzy sądowi i prokuratorzy.

Od 19 lutego do 23 lutego 2018 r.  potrwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.  W tym czasie pokrzywdzeni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawnika. Dyżur prawnika w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbędzie się w bibliotece sądu (wejście przez sekretariat prezesa – pok. A-113) w godzinach od 10.00 do 13.00.

W Sądzie Rejonowym w Świdnicy w dniach 19 – 23 lutego 2018r., w godz. 9.00-15.00, w budynku przy ul. Okulickiego 2-4, III piętro zostały zorganizowane dyżury kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych, u których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad.

W świdnickiej Prokuraturze Rejonowej przy ul. Zamkowej 2 przez cały tydzień w godzinach 7.30 – 15.30 informacji udzielać będzie dwóch prokuratorów.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

/opr. red./

Poprzedni artykułW nagrodę jadą do Brukseli
Następny artykułPierwsze zwiastuny wiosny [FOTO]