Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowoczesne przedszkole w budowie

Nowoczesne przedszkole w budowie [FOTO]

1

Trwa budowa strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi ponad 20-letni, w którym mieściło się do niedawna Publiczne Przedszkole nr 4. Na terenie przy placówce mają powstać m.in. place zabaw, amfiteatr, a także ogrody „ptasi” i „motyli”.

Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”.

Niedawno zakończono wylewanie płyty fundamentowej pod całość inwestycji. Jest ona już uzbrojona i zaizolowana. Rozpoczął się już etap murowania ścian parteru i kolejnych kondygnacji – informuje Marzena Przybyłowska – Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Inwestycję planuje się zakończyć w listopadzie 2018 r.

/Tomasz Wanecki, UM Strzegom/

Poprzedni artykułWycinka drzew w parku Sikorskiego [FOTO]
Następny artykułZ 3 promilami za kierownicą