Strona główna Wydarzenia Świdnica Niepełnosprawni bawią się na balu karnawałowym

Niepełnosprawni bawią się na balu karnawałowym [FOTO]

0

Radość ze wspólnego spotkania towarzyszy kolejnemu balowi karnawałowemu w Klubie Bolko. Bawią się na nim, tańczą i zacieśniają więzi podopieczni placówek Koła PSONI w Świdnicy, opiekunowie, rodzice i przyjaciele.

Tradycyjnie jak co roku bal zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy przede wszystkim z myślą o podopiecznych świdnickiego OREWu, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy.

Karnawał daje okazję, by wszyscy razem mogli się spotkać, porozmawiać i pobawić ze sobą – mówi Katarzyna Walczak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy, która wspólnie z opiekunami przygotowała scenariusz imprezy. A nie brakuje na nim muzyki, tańca, konkursów oraz licznych zabaw integracyjnych i rozluźniających.

Bal stanowi dla naszych podopiecznych ogromną radość. W ramach zabawy tradycyjnie wybierzemy króla i królową balu. Dla uczestników mamy również przygotowane drobne upominki – dodaje Elżbieta Osiurak, wiceprzewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Karnawałowa impreza potrwa do godz. 14.00.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułProces świdnickiego pedofila zacznie się od nowa w Gdańsku
Następny artykułZderzenie na ul. 1 Maja [FOTO/VIDEO]