Strona główna Sport Piłka ręczna MP: Zwycięstwo ŚKPR-u na inaugurację turnieju

MP: Zwycięstwo ŚKPR-u na inaugurację turnieju

0

Od wygranej z gospodarzami turnieju – ASPR-em Zawadzkie rozpoczęli udział w 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorzy ŚKPR-u Świdnica. W sobotę Szare Wilki zmierzą się z płocką Wisłą, która w pierwszym dniu imprezy pokonała Nielbę Wągrowiec.

Inauguracyjny pojedynek był niezwykle trudny i zacięty. Gospodarzom momentami pomagały nawet ściany, ale świdniczanie wytrzymali presję i zwyciężyli 25:18 (9:7). Grający młodszym rocznikiem ŚKPR prowadził od początku spotkania – szybko zrobiło się 5:1, ale potem dał sobie narzuć chaotyczny styl gry gospodarzy. Przez kilkanaście minut trwał festiwal błędów, z którego lepiej wyszli rywale. – do przerwy świdniczanie wygrywali już tylko dwoma trafieniami (9:7).

Po zmianie stron podopieczni trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka odskakiwali na dwa-trzy gole, ale ASPR odrabiał straty. Miejscowi mieli nawet szansę, aby wyjść na prowadzenie, ale na straży wyniku stali bramkarz Jakub Matlęga i wybrany MVP meczu Sebastian Borowski. Jeszcze w 50. minucie było tylko 18:17, finisz ŚKPR-u był jednak morderczy. Seria sześciu goli z rzędu przypieczętowało efektowną wygraną…

ASPR Zawadzkie – ŚKPR Świdnica 18:25 (7:9)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński – Borowski 10, Starosta 8, Chmiel 2, Kozak 2, Zaremba 2, Etel 1, Kulon, Kopyciak, Pierzak