Strona główna Kultura Historia z ludzką twarzą

Historia z ludzką twarzą

0

W podświdnickiej Krzyżowej trwają warsztaty w ramach projektu „Polskie rodziny w wirze historii”. To już drugie spotkanie z tego cyklu. Tym razem do Krzyżowej przyjechała młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie). Dzisiaj (23 lutego) uczestnicy zapraszają na spektakl.

„Polskie rodziny w wirze historii” to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach inicjatywy organizowane są 4 spotkania, w których każdorazowo bierze udział młodzież ze szkoły/organizacji polonijnej oraz uczniowie szkoły polskiej. Uczestnicy mają możliwość odkrywania historii w ciekawy, angażujący sposób, budując jednocześnie poczucie tożsamości poprzez świadome zajmowanie się historią swojej społeczności.

Uczestnicy obecnego spotkania w Krzyżowej, jeszcze przed przyjazdem, w rozmowach z bliskimi poznawali losy własnej rodziny, odkrywali historie obecne w przekazie międzypokoleniowym. Podczas trwania warsztatów, przy pomocy technik darmowych, młodzież przygląda się zebranym historiom, eksploruje je i odkrywa zawarte w nich znaczenia. W ten sposób abstrakcyjnej często historii zostaje nadana ludzka twarz, a obcowanie z nią staje się osobistym przeżyciem.

Efekty pracy młodych ludzi będzie można zobaczyć już dziś, 23 lutego. W sali wielofunkcyjnej Fundacji „Krzyżowa” o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie przygotowany przez uczestników spektakl. Wstęp wolny.

/Informacja i zdjęcie Fundacja Krzyżowa/

Poprzedni artykułNowatorskie i odważne teatry prezentują się w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułPrezydent przekonała radnych: na stadion trafi kolejne 1,5 mln złotych