Strona główna Sport Piłka ręczna Druga porażka i koniec marzeń o półfinale MP!

Druga porażka i koniec marzeń o półfinale MP!

0

W drugim dniu rozgrywanego w Kielcach turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorów, ŚKPR Świdnica uległ PGE VIVE Kielce 29:40 (11:17) i stracił szansę na awans do najlepszej ósemki w kraju. W niedzielę najmłodsi w tym turnieju świdniccy piłkarze ręczni zagrają z mającym dwa zwycięstwa na koncie Kusym Kraków.

W piątek i ŚKPR i PGE Vive przegrały swoje mecze, dla obu ekip był to więc pojedynek o przedłużenie swoich szans na awans do półfinału Mistrzostw Polski. Świdniczanie dobrze rozpoczęli. Po kwadransie i trafieniu najskuteczniejszego w zespole Sebastiana Borowskiego prowadzili 8:6. Druga część pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do rywali. Silniejszy fizycznie, starszy i dysponujący szerszą ławką zespół Vive najpierw błyskawicznie odrobił straty, a następnie zaczął budować przewagę. Do przerwy Szare Wilki przegrywały już 11:17. Na początku drugiej połowy strata wzrosła do dziewięciu goli. ŚKPR poderwał się jeszcze do walki, próbował zmienić system obrony i gonić wynik, ale gospodarze nie wypuścili z rąk inicjatywy i pewnie zwyciężyli 40:29.

PGE Vive Kielce – ŚKPR Świdnica 40:29 (17:11)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Borowski 8, Kozak 7, Chmiel 5, Starosta 4, Lepka 2, Etel 2, Kulon 1, Ingram, Kopyciak, Pierzak