Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dom Złotego Wieku powstanie w Świebodzicach?

Dom Złotego Wieku powstanie w Świebodzicach?

1

Do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Świebodzice – czyli strategicznego dokumentu, stanowiącego podstawę rozwoju samorządów, wprowadzono nową inwestycję. To realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego Dom Złotego Wieku – placówka całodobowej opieki nad osobami starszymi.

Plan realizacji obejmuje lata 2018-2038. Gmina Świebodzice przystąpiła do przeprowadzenia postępowania w celu wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia dotyczącego przebudowy i nadbudowy budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach, z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Formuła PPP to jedno z narzędzi do realizacji zadań publicznych, polegających na współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy ich realizacji – dodaje.

Gmina Świebodzice chce doprowadzić do zawarcia umowy z ewentualnym partnerem prywatnym, który zaprojektuje, przebuduje i sfinansuję inwestycję i będzie nim zarządzał, czyli przejmie ryzyka budowy i dostępności. Natomiast samorząd przejmie na siebie zapewnienie pełnej obsady pensjonariuszy – czyli przejmie ryzyko popytu. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ przy takim podziale ryzyk, wydatki związane z tym przedsięwzięciem nie są wliczane do wskaźników zadłużenia gminy.

Przedsięwzięcie jest przewidziane na 20 lat – 2 lata proces inwestycyjny, a 18 zarządzanie obiektem w celu świadczenia usług. Szacowana wartość opłaty za dostępność w tej formule to 59 mln zł.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/
/Zdjęcie: www.dolny-slask.org.pl/

Poprzedni artykułZmodernizowany basen działa już tydzień [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułSynoptycy ostrzegają: mróz coraz większy