Strona główna Wydarzenia Świebodzice 2,5 kilometra nowych ścieżek dla rowerzystów

2,5 kilometra nowych ścieżek dla rowerzystów

0

Trwa budowa ponad 2,5 km ścieżek rowerowych na terenie Świebodzic. Powstają one równolegle w kilku częściach miasta. Są już prawie gotowe na ul. Kolejowej (pozostało tylko położenie asfaltu, wykonawca czeka na wyższe temperatury), a budowę kolejnych odcinków możemy obserwować m. in. na ul. Świdnickiej, na Osiedlu Piastowskim (ul. Mieszka I, Piasta) – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.


Łącznie miasto przeznacza na to zadanie ponad 2 mln zł. Drogi dla rowerzystów pojawią się jeszcze na ul. Zwycięstwa i Stawowej, dodatkowo powstaje także ścieżka działkowa za garażami przy ul. Chrobrego 7.

Budowa ścieżek jest elementem dużego projektu realizowanego właśnie w Świebodzicach, związanego z ograniczaniem skutków tzw. niskiej emisji. Projekt, opiewający na prawie 7,5 mln zł, obejmuje także modernizację i przebudowę Placu Dworcowego na Centrum Przesiadkowe (inwestycja jest już w ponad połowie wykonana), montaż oświetlenia przede wszystkim na przejściach dla pieszych – to zadanie zostało już wykonane w 2017 roku, a w roku 2018 zostanie doświetlonych kolejne 5 przejść; a także budowę inteligentnych przystanków i zakup kolejnego, czwartego, nowoczesnego autobusu dla komunikacji miejskiej.  Świebodzice otrzymały na te zadania dofinansowanie unijne w wysokości ponad 6 mln zł.

Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na autobus, a ZGK Świebodzice sp. z oo. zamierza zlecić opracowanie dokładnej analizy sieci komunikacyjnej w mieście i przygotowanie nowego rozkładu jazdy, który maksymalnie uwzględni potrzeby i oczekiwania mieszkańców Świebodzic.

/Źródło i zdjęcia UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułBurzą baraki przy dawnym szpitalu. Co dalej z terenem przy Westerplatte?
Następny artykułJechali na podwójnym gazie